REKLAMA

Tyszka: Kukiz'15 złoży projekt najprostszej deklaracji VAT

2017-01-16 09:15
publikacja
2017-01-16 09:15

Kukiz'15 chce w poniedziałek przedstawić wicepremierowi ministrowi rozwoju i finansów Mateuszowi Morawieckiemu projekt najprostszej w UE deklaracji VAT-owskiej - zapowiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Tyszka: Kukiz'15 złoży projekt najprostszej deklaracji VAT / fot. Krzysztof Pacuła / FORUM

"W poniedziałki prezentujemy swoje projekty deregulacyjne pod hasłem +poniedziałek wolności+. Dzisiaj chcemy złożyć projekt najprostszej w Europie deklaracji VAT-owskiej" - zapowiedział w TVP Info Stanisław Tyszka.

Jak porównał, na razie polska deklaracja VAT liczy 60 rubryk, a np. w Wielkiej Brytanii czy w Irlandii deklaracja VAT-owska ma takich rubryk jedynie 8-9. "Dlaczego my nie możemy mieć najprostszej deklaracji?" - pytał wicemarszałek. Zapowiedział, że w poniedziałek jego ugrupowanie dostarczy projekt ministrowi rozwoju i finansów Mateuszowi Morawieckiemu. Jak zaznaczył Tyszka, projekt ten zakłada, że deklaracja liczyłaby zaledwie sześć rubryk.

Wicemarszałek Sejmu zapewnił, że projekt spełnia wymagania Unii Europejskiej. "Jest jedna dyrektywa VAT-owska obowiązująca wszystkie państwa Unii Europejskiej, natomiast jedni wymagają mnóstwo danych od swoich przedsiębiorców, a inni - minimum" - powiedział.

Zaznaczył, że państwa rywalizują między sobą prostotą systemów podatkowych. "My chcemy przyciągać przedsiębiorców, a nie wypychać ich, by rejestrowali firmy w Wielkiej Brytanii, Irlandii, czy nawet w Czechach. A tak się dzieje teraz w Polsce" - zauważył poseł.

Według niego Polska traci konkurencyjność w Europie Środkowo-Wschodniej, bo kraje regionu - np. Rumunia, Węgry - obniżają czy też upraszczają podatki. Tyszka dodał, że Polska nie powinna na obywateli nakładać "kajdan z papieru kancelaryjnego". (PAP)

lt/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Lonrad
Szybko i prosto? Raczek nie u nas. Warto podglądać jak robią to inni i brać przykład, a póki co polecam www.admiral.tax
~asd
Dlaczego polska deklaracja VAT ma 60 rubryk? Bo polska ustawa o VAT ma 300 stron.

P.S. O ile zakład, że PiS uwali propozycję zmian? PiSowi nie zależy, żeby cokolwiek poprawiać.
~ertg
Na skarbówce uwłaszczyła się "mafia" urzędnicza! Trzeba to oczyścić tak samo jak tzw wymiar sprawiedliwości w tym chorym kraju. Poczekajmy jeszcze trochę a zobaczymy ich deklaracje uproszczenia i przejrzystości całego systemu podatkowego...W razie czego wybory za niecałe 3 lata.
~Janko
Kukizowcy !!
Głosujecie zawsze tak jak PiS.Po tym Was poznałem.Koniec !
Co wam Kaczor obiecał?
A ja za wami oddałem głos!!
~hahaha
To albo nie czytałeś programu Kukiza, albo robisz 'usługi teleinformatyczne' dla KOD (kasa z puszek za wpisy).
~22lata
Kukiz to prawdziwa merytoryczna opozycja w przeciwieństwie do sprzedawczyków i stołkowiczów z .N i PO, które jedynie bzdurami się zajmują
~KuPiS
Nie ośmieszaj się, Kukiz'15 to tylko żałosna przystawka PiS, która zostanie niedługo w dużej części skonsumowana. Niby krytykują, ale tak żeby krzywdy nie zrobić, a w głosowaniach wspierają PiS na niemal każdym kroku. Pamiętam taki wywiad jak Kukiz mówił, że TVP to pisowska propaganda, a kilka zdań później Nie ośmieszaj się, Kukiz'15 to tylko żałosna przystawka PiS, która zostanie niedługo w dużej części skonsumowana. Niby krytykują, ale tak żeby krzywdy nie zrobić, a w głosowaniach wspierają PiS na niemal każdym kroku. Pamiętam taki wywiad jak Kukiz mówił, że TVP to pisowska propaganda, a kilka zdań później dodał, że poparł Kurskiego na stanowisko prezesa TVP.
~ech
No fakt, oni wspierają PIS bez dostawania stołków. Czy społeczny zawsze mile widziany.
~PoNowoczesnaKropka odpowiada ~KuPiS
Nie ośmieszaj się =] Zatem powiedz, ile Kukiz'15 poparł projektów ustaw Pis-u? Zacznijmy od tego, że Kukiz'15 nie udzielił wotum zaufania dla rządu Szydło. Za głosowało 234 posłów PiS, czyli wszyscy członkowie tego klubu. Przeciw byli posłowie PO, Nowoczesnej i klubu Kukiz'15. Wstrzymali się posłowie Nie ośmieszaj się =] Zatem powiedz, ile Kukiz'15 poparł projektów ustaw Pis-u? Zacznijmy od tego, że Kukiz'15 nie udzielił wotum zaufania dla rządu Szydło. Za głosowało 234 posłów PiS, czyli wszyscy członkowie tego klubu. Przeciw byli posłowie PO, Nowoczesnej i klubu Kukiz'15. Wstrzymali się posłowie PSL. Piszesz: "przystawka PiS, w głosowaniach wspierają PiS na niemal każdym kroku." Wylicz, ile tych kroków wsparł klub Kukiz'15.
~markus odpowiada ~KuPiS
Masz coś lepszego?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki