Tysiące osób zablokowały drogi w Sudanie

Tysiące protestujących zablokowały w poniedziałek dużymi kamieniami i płonącymi oponami drogi w Omdurmanie, bliźniaczym mieście Chartumu, stolicy Sudanu. Wcześniej w Chartumie siły bezpieczeństwa próbowały rozpędzić protest okupacyjny.

(Reuters)

Świadek, na którego powołuje się agencja Reutera, powiedział, że w okolicy nie ma funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, a młodzi mężczyźni i kobiety blokują główne ulice i boczne drogi w Omdurmanie, położonym na lewym brzegu Nilu Białego, naprzeciwko Chartumu.

Podczas protestu okupacyjnego w centrum stolicy doszło w poniedziałek rano do strzałów z broni maszynowej; słychać było eksplozje. Według telewizji arabskich i świadków protest próbują rozpędzić siły bezpieczeństwa.

Według najnowszych doniesień organizatorów protestu co najmniej dwie osoby zginęły.

Reporter agencji Associated Press widział żołnierzy blokujących drogi, prowadzące do miejsca protestu. Cywile nie mogą wychodzić na ulice Chartumu. Protest okupacyjny przed siedzibą ministerstwa obrony Sudanu był kontynuowany w związku z toczącymi się negocjacjami przywódców cywilnych z Tymczasową Radą Wojskową w sprawie składu administracji. Rada rządzi Sudanem od czasu obalenia w kwietniu prezydenta Omara el-Baszira. 

cyk/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil