REKLAMA
WAŻNE

Tymczasowy areszt wobec byłego szefa Art-B

2020-02-14 12:57
publikacja
2020-02-14 12:57

Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. tymczasowy areszt - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie skazał b. szefa Art-B na karę 6 lat więzienia za przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy oraz pomocnictwa do oszustwa.

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Bogusława B. za winnego i orzekł wobec niego karę sześciu lat więzienia oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Sąd orzekł również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, co w przypadku Bogusława B. oznacza zapłatę na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tys. euro.

Jak przekazał w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie po ogłoszeniu wyroku, prokurator mając na uwadze wysokość orzeczonej kary więzienia wniósł o tymczasowe aresztowanie Bogusława B.

"Wówczas sąd powyższego wniosku nie uwzględnił. Prokurator nie zgadzając się z tym rozstrzygnięciem, złożył zażalenie na postanowienie sądu o niezastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" - przekazał Łukasz Łapczyński.

Postanowienie nie jest prawomocne. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ aj/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
atyp1
Złodziej zawsze pozostanie złodziejem. To jest wspaniała lekcja o tym jaki jest ten świat.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki