REKLAMA
WAŻNE

Tym będą żyły rynki: primaaprilisowa kumulacja

2016-03-25 14:25
publikacja
2016-03-25 14:25

Poświąteczny tydzień na rynkach finansowych rozpocznie się dosyć łagodnie. Kulminacyjny moment nadejdzie dopiero w piątek, kiedy oprócz 500 zł na dziecko i Prima Aprilis, tematami dnia będą indeksy PMI i dane z amerykańskiego rynku pracy.

/ ingimage

28 marca, poniedziałek

Pierwszy roboczy dzień po przestawieniu zegarków (w Europie, Amerykanie już to zrobili) to dzień, w którym większość europejskich giełd – w tym GPW – pozostanie zamknięta.

Handel trwał będzie jednak w USA, gdzie ponadto opublikowane zostaną dane o dochodach i wydatkach (14.30) oraz podpisanych umowach kupna domów (16.00).

Na miano politycznego wydarzenia dnia zasługuje wizyta prezydenta Chin w Czechach.  Będzie to pierwsza wizyta przywódcy Państwa Środka w historii naszych południowych sąsiadów.

29 marca, wtorek

Pierwszy poświąteczny dzień roboczy rozpocznie się dosyć wcześnie. W nocy czasu polskiego z Japonii nadejdą dane o stopie bezrobocia i wydatkach gospodarstw domowych (01.30) oraz sprzedaży detalicznej (01.50).

W Europie najistotniejszy raport – dotyczący podaży pieniądza w lutym – o 10.00 przedstawi Europejski Bank Centralny.

Za oceanem ekonomiści koncentrować będą się na cenach domów w amerykańskich metropoliach (15.00), nastrojach konsumentów (16.00) oraz zmianie stanu zapasów paliw (22.40). W centrum uwagi znajdzie się też Janet Yellen, która na konferencji Economic Club of New York będzie przemawiać i odpowiadać na pytania.

30 marca, środa

Środa także rozpocznie się od danych z Japonii – tym razem będzie to raport o produkcji przemysłowej (01.50).

W Europie na pierwszy ogień pójdzie odczyt szwajcarskiego indeksu KOF (09.00), któremu towarzyszyć będą dane Eurostatu o koniunkturze gospodarczej oraz niemieckie wyliczenia inflacji w marcu (14.00).

W USA rozpocznie się odliczanie do publikacji payrollsów. Środową przystawką będzie raport ADP (14.15).

31 marca, czwartek

Ostatni dzień marca oraz kwartału (uwaga na „window dressing”) przyniesie szereg raportów o inflacji. Stosowne dane napłyną z Francji (08.45), Hiszpanii (09.00), Włoch (11.00) oraz całej strefy euro (11.00).

Czekają nas też finalne dane o PKB Czech (09.00) i Wielkiej Brytanii (10.30), a także premierowy raport dotyczący wzrostu gospodarczego w Turcji (09.00).

W czwartek możemy spodziewać się decyzji ws. stóp procentowych w wykonaniu dwóch krajów z naszego regionu. O polityce monetarnej decydować będą banki centralne Czech i Rumunii.

W Waszyngtonie rozpocznie się Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego. Z tej okazji dojdzie także do osobnego spotkania prezydenta USA z prezydentem Chin.

1 kwietnia, piątek

W Prima Aprilis dane makroekonomiczne zdominują indeksy PMI dla przemysłu. Rozpoczną Chiny o godz. 2.00, gdzie pojawi się indeks PMI dla przemysłu oraz dla usług wg CFLP. O 02.45 pojawią się ostateczne dane o indeksie PMI dla przemysłu wg Caixin/Markit.

W Europie przegląd PMI zaczniemy od Rosji (07.00) i Irlandii (07.00), a następnie przyjdzie czas na Holandię (09.00), Polskę (09.00), Turcję (09.00), Hiszpanię (09.15), Szwajcarię (09.30), Czechy (09.30), Włochy (09.45), Francję (09.50), Niemcy (09.55), strefę euro (10.00), Grecję (10.00), Wielką Brytanię (10.30) i USA (15.45).

O 10.00 poznamy lutową wartość stopy bezrobocia we Włoszech, o 10.00 analogiczne styczniowe dane spłyną z Włoch, a o 11.00 sytuację na unijnym rynku pracy podsumuje Eurostat.

Makroekonomicznym gwoździem programu będzie jednak publikacja danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy (14.30). Jak zwykle w centrum uwagi znajdą się dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Analitycy prognozują odczyt na poziomie 200 tys. wobec 242 tys. przed miesiącem. Dane te będą jak zwykle odczytywane w kontekście dalszych posunięć Rezerwy Federalnej.

Warto pamiętać, że piątek jest też pierwszym dniem wypłacania środków w ramach programu “Rodzina 500+”. Start programu raczej nie przełoży się natychmiast na sytuację na giełdzie, jednak w dłuższym horyzoncie może mieć znaczenie np. dla spółek produkujących artykuły konsumpcyjne na polski rynek.

Ratingi: Niemcy (Fitch), Hiszpania (S&P)


Informacje zebrał: Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~yellen
Q4 przecież FED juz Q5 robił spamem chyba wówczas
~wies555
Prognoza odnośnie złota za 5-10-50 lat. wg Gilberta.

http://news.globtrex.com/wiadomosci/moze-kosztowac-zloto-10-5-srebrem-mowi-gilbert/
~wies555
Prognoza na rynkach akcji w tym roku podana przez Kiyosakiego.Ma być krach.

http://news.globtrex.com/wiadomosci/robert-kiyosaki-zapowiada-najgorszy-krach-historii-juz/


oraz przewidywania EL-Erianiego

http://news.globtrex.com/wiadomosci/el-erian-hustawka-wahan-rynkowych-juz-wkrotce-moze-byc-jeszcze-bardziej-
Prognoza na rynkach akcji w tym roku podana przez Kiyosakiego.Ma być krach.

http://news.globtrex.com/wiadomosci/robert-kiyosaki-zapowiada-najgorszy-krach-historii-juz/


oraz przewidywania EL-Erianiego

http://news.globtrex.com/wiadomosci/el-erian-hustawka-wahan-rynkowych-juz-wkrotce-moze-byc-jeszcze-bardziej-dramatyczna-a-rynek-akcji-w-ciagu-najblizszych-miesiecy-moze-spasc-o-10/
~Inwestor
Krach ma to do siebie, że jeszcze go nikt nie przewidział. Globtrex zawsze piszę o krachach, pewnie kiedyś trafią, to taki polski Saxo Bank. Ale nawet sam Kiyosaki pryznaje, że wszystko zależy od FED i jeśli Yellen zafunduje QE4, to giełda będzie dalej rosła.
~eeeee odpowiada ~Inwestor
Globtrex zawsze piszę o krachach-NIC NIE PISZE,tylko cytuje ,przedrukowuje innych ekonomistów ,analityków ,itp,a to jest zasadnicza różnica.

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki