Tym będą żyły rynki: inflacja, brexit, rating

W nadchodzącym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane o inflacji oraz sygnały płynące z banków centralnych. W tle trwały będą polityczne przepychanki wokół brexitu, zaś pod koniec tygodnia czekać będziemy na rating Polski i wyniki amerykańskich banków.

Poniedziałek, 8 kwietnia

Nowy tydzień rozpoczniemy od danych o niemieckim handlu zagranicznym (08.00). Dane o imporcie i eksporcie podadzą także Węgrzy i Czesi (09.00), a u tych ostatnich jednocześnie pojawi się raport o stopie bezrobocia. O 10.30 poznamy wartość indeksu Sentix, obrazującego oczekiwania inwestorów. Po południu poznamy amerykańskie dane o zamówieniach na dobra trwałe (16.00).

Wyniki: CDRL

Wtorek, 9 kwietnia

Skromne wtorkowe kalendarium wypełnią raport o szwajcarskim rynku pracy (08.00), odczyt PKB Norwegii (08.00) i dane o inflacji na Węgrzech (09.00). W USA opublikowane zostaną informacje o zapasach ropy (22.40).

Politycznym wydarzeniem dnia w UE będzie początek szczytu Unia-Chiny.

Wyniki: Archicom, Polwax

Środa, 10 kwietnia

Na pierwszy ogień pójdą dane o inflacji w Rumunii (08.00), Norwegii (08.00) i Czechach (09:00). W kalendarzu znajdziemy także dane o produkcji przemysłowej we Francji (08.45) i Wielkiej Brytanii (10.00). Z Wysp nadejdą także informacje o handlu zagranicznym.

O 13.45 Europejski Bank Centralny podejmie decyzję ws. dalszego kształtu polityki monetarnej. Tradycyjnie, uwaga inwestorów skupiona będzie także na tym, co w czasie konferencji prasowej powie prezes Mario Draghi (14.30). Gdy Włoch zasiądzie za mikrofonem, w USA opublikowane zostaną dane o inflacji (14.30). O 20.00 natomiast poznamy protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Politycznym wydarzeniem dnia będzie nadzwyczajny szczyt UE poświęcony brexitowi.

Wyniki: Pfleiderer, TIM, Tesco

Czwartek, 11 kwietnia

Inflacja CPI i PPI stanowić będzie przedmiot raportów które nadejdą z Chin (03.30). O wzroście cen konsumenckich informować będą także statystycy z Niemiec (08.00), Francji (08.45) i Szwecji (09.30), w USA natomiast pojawią się dane o cenach producentów (14.30).

Wyniki: LPP, MOL, WIelton, Mabion

Piątek, 12 kwietnia

Nad ranem poznamy dane o chińskim imporcie i eksporcie. W Europie w centrum uwagi znajdą się produkcja przemysłowa w Rumunii (08.00), na Węgrzech (09.00) i całej UE (11.00) oraz inflacja w Hiszpanii (09.00). O 14.00 poznamy bilans płatniczy Polski za luty.

Po zakończeniu handlu na giełdach spodziewać możemy się komunikatu agencji S&P w sprawie ratingu Polski. To pierwszy termin przeglądu dla Polski podany przez agencję, która w październiku 2018 r. podwyższyła notę dla naszego kraju.

Do 12 kwietnia musi zapaść decyzja odnośnie do tego czy Wielka Brytania opuszcza UE w ramach „twardego brexitu” czy decyduje się na przedłużenie członkostwa i dalsze negocjacje ze Wspólnotą.

Wyniki: Polimex-Mostostal, Braster, JP Morgan, Wells Fargo

Michał Żuławiński

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 open_mind

Złoto Należy do ludzi, a nie do bankierów ”- Włochy przenoszą złoto z banku centralnego !!!
Oj to nasz „Glapa” do łazienki lata. A w Brytkowie już kombinują jak spławić klientów żądających zwrot fizyka. Pisałem wam już kilkakrotnie że ta Europejska komuna się rypnie szybciej jak byśmy przypuszczali. Przecież jak historia uczy Europejskie narody cięgle się napierniczali jak licho wie i nagle się pogodzili pod przywództwem Deutsche Bank który narody Europy ssie jak może aż się sam zachłysnął z chciwości i upada.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 open_mind

A w między czasie, Dla entuzjastów Komuny Europejskiej komunikat jaki chlapnął Draghi: !!!!!!!

FRANKFURT, 28 marca (Reuters) - Europejski Bank Centralny musi zatwierdzić każdą operację w rezerwach walutowych krajów strefy euro, w tym złoto i duże zasoby walut obcych, powiedział prezes EBC Mario Draghi w czwartek.

„EBC zatwierdza zarówno operacje w aktywach rezerwy walutowej pozostające w krajowych bankach centralnych (krajowych bankach centralnych) ..., jak i transakcje państw członkowskich z ich walutowymi saldami roboczymi powyżej pewnego progu”, powiedział Draghi dwóm włoskim członkom Parlamentu Europejskiego .

„Celem tej kompetencji jest zapewnienie spójności z kursem walutowym i polityką pieniężną Unii.”

Chyba jaśniej nie mógł się wyrazić !!!!

Lineczek do tego https://www.reuters.com/article/ecb-reserves-draghi/countries-must-seek-ecb-approval-to-manage-gold-reserves-draghi-idUSF9N1XJ02N

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 open_mind

https://www.wsj.com/articles/italys-populists-covet-central-bank-and-its-gold-11554300000

! Odpowiedz
0 9 ajwaj

NEWS po upadku Russiangate prok. Mullera szokuja predkoscia nawalanki w deepstate (wydzial demsów) i waga:

""W sobotę 6 kwietnia adwokat Białego Domu Rudy Giuliani (adv. prez. Trumpa) złożył formalne oskarżenie o zdradę przeciwko przewodniczącej Izby Nancy Pelosi i wezwał do jej oskarżenia.

Dokumenty sądowe nie zostały jeszcze opublikowane, choć Pelosi podejrzewano o udział w handlu dziećmi na terenie Arizona Cemex; sądzono, że otrzymała miliony pieniędzy na narkotyki od skazanego meksykańskiego lorda narkotykowego El Chapo (jak wyznał Chapo i nazwał ją między innymi na swoim przesłuchaniu w sprawie skazania), co mogło być jej widoczną zachętą do utrzymania meksykańskiej granicy otwartej na narkotyki i Handel dziećmi;
Była podejrzaną o konspirację w Russia Gate (zamach stanu w celu obalenia wyborów w 2016 r. i rozpoczęcia wojny z Rosją); jej córki zostały rzekomo przyłapane na sprowadzaniu narkotyków z Meksyku w jej dyplomatycznej torbie, a ona została oskarżona o prowadzenie uprzywilejowanego Handlu Dnia w piwnicy biur Kongresu przed otwarciem Rynków.""

https://beforeitsnews.com/v3/politics/2019/3081308.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ajwaj

Członek Komitetu Wywiadu, Devin Nunes, powiedział wyłącznie „News Morning Futures” Fox News, że przygotowuje się do wysłania ośmiu spraw karnych do Departamentu Sprawiedliwości w tym tygodniu w sprawie domniemanego niewłaściwego postępowania „ poszukiwaczy Watergate” podczas śledztwa Trump-Rosja , w tym przecieki „wysoce tajnego materiału” i spiski do sądu dla Kongresu i sądu ds. nadzoru nad wywiadem zagranicznym (FISA).

Nunes powiedział, że pracuje nad poleceniami od ponad dwóch lat i chciał poczekać do potwierdzenia przez prokuratora generalnego Billa Barra.

Wyciekły dokument i związana z nim inwigilacja FBI zapoczątkowały szał medialny na temat domniemanej zmowy Rosja-Trump

https://www.foxnews.com/politics/nunes-to-send-eight-criminal-referrals-to-justice-dept-concerning-leaks-conspiracy-amid-russia-probe

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ajwaj

A w Afryce (sprawa cen ropy)

""Z powodu „złożonej sytuacji” w Libii: wycofanie sił amerykańskich (po-Clintonowych)""!!!
Ponadto w zeszłym tygodniu Egipt nie podpisał wspólnego oświadczenia Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich z prośbą o ograniczenie rewolty w Libii. Kair jest również jednym z najsilniejszych zwolenników marszalka Haftara.Haftar skontaktował się z Moskwą""

Jak kazdego wasala kal-boje kiedy goraco zostawiaja na lodzie (PL+UKR ?) Pakuja walizke i dyla

https://deutsch.rt.com/afrika/86869-wegen-komplexer-situation-in-libyen-abzug-us-streitkraefte/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ajwaj

Tu pokazuja libijscy przyjaciele jak kal-boje spadaja z Libii, zostawiajac wasali na pozarcie marszalka Haftara. Spadaja, ze az pingwiny sie wystraszyly :) 2 slowa zrozumiale Ameryka i b... niecenzuralne

https://twitter.com/ObservatoryLY/status/1114795489491324928

! Odpowiedz
1 6 ajwaj odpowiada ajwaj

j.w.

https://twitter.com/Skuratoff_S/status/1114813239995633664

! Odpowiedz
1 16 ajwaj

Prez. Trump OK bez maski, czy blokady deep state:

""Trump przyznaje: Sankcje powodują cierpienie ludzi
Ustanowienie polityki zagranicznej Waszyngtonu, czy to neokonserwatywnej, „humanitarnej interwencji”, „realistycznej” czy nawet postępowej, od dawna opowiada się za sankcjami, aby rządy uczynił, czego chce Waszyngton, nie podejmując wojny ""

W Jemenie sankcje przyczyniły się do śmierci około 80 000 dzieci z głodu

To tylko kolejna forma wojny. W rzeczywistości są prawdopodobnie najokrutniejszą formą wojny, ponieważ nie są wymierzone w wojsko wroga, ale w niewinną ludność cywilną. Jak powiedział prezydent Trump, ludzie cierpią.""

Jak i polscy rolnicy, emigranci, pracobiorcy przez kompradorów-kanali deep-state PISPOSLDUW itd. (kontr-sankcje)

https://www.contra-magazin.com/2019/04/trump-gesteht-ein-sanktionen-bewirken-dass-menschen-leiden/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 22 ajwaj

Nie bez znaczenia gl. dlugoterminowo-dedolaryzacja:

""Brytyjska agencja informacyjna Reuters doniosła, że ​​nad dolarowym systemem finansowym pojawiło się poważne zagrożenie. Wyżsi urzędnicy w Rijadzie (Arabia Saudyjska) dyskutują o możliwości wykorzystania tak zwanej „opcji nuklearnej” przeciwko Waszyngtonowi - nie używając dolara do płacenia za saudyjską ropę, jeśli USA przyjmą ustawę mającą na celu wyeliminowanie OPEC.""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil