Tym będą żyły rynki: dane z Polski i wyniki

2019-07-14 06:00
publikacja
2019-07-14 06:00
fot. Filip Radwański / FORUM

Trzeci tydzień lipca przyniesie sporo danych z polskiej gospodarki. Inwestorzy śledzić będą także początek sezonu wyników na Wall Street oraz GPW.

Poniedziałek, 15 lipca

Dzień rozpoczniemy od danych z Chin: cen nieruchomości (03.30), produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, inwestycji w miastach oraz dynamiki PKB (04.00). Analitycy są zdania, że druga największa gospodarka świata rozwijała się w drugim kwartale w tempie 6,3 proc. w ujęciu rocznym.

Z polskiej perspektywy najważniejsza będzie 10.00, kiedy poznamy finalne dane o inflacji w czerwcu. Przypomnijmy, że wstępny odczyt pokazał wzrost cen o 2,6 proc. rok do roku, co stanowiło przekroczenie celu inflacyjnego NBP. Do kompletu o 14.00 GUS przedstawi bilans płatniczy Polski.

Wyniki spółek: Citigroup

Wtorek, 16 lipca

O 10.30 poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy. Pół godziny później z Niemiec nadejdzie najnowsze wskazanie indeksu ZEW. O 14.00 warto będzie zwrócić uwagę na inflację bazową w Polsce, która zdaniem analityków wzrośnie z 1,7 do 1,9 proc.

Następnie na makroekonomiczną scenę wejdą Amerykanie. O 14.30 pojawi się raport o sprzedaży detalicznej, o 15.15 poznamy dynamikę produkcji przemysłowej, a o 16.00 zapasy niesprzedanych towarów i indeks rynku nieruchomości NAHB. Dzień zamkną dane o napływie kapitałów do USA oraz zmianach zapasów ropy.

Wyniki spółek: Goldman Sachs, JP Morgan, Wells Fargo

Środa, 17 lipca

O 10.00 GUS przedstawi informacje o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w czerwcu. Równolegle polscy statystycy przedstawią raport o koniunkturze konsumenckiej. Następnie ciężar uwagi przeniesie się na inflację w Wielkiej Brytanii (10.30) oraz strefie euro (11.00). W USA na tapecie znajdą się pozwolenia na budowę i rozpoczęte budowy domów (14.30) oraz Beżowa Księga (20.00).

Wyniki spółek:  Alcoa, Bank of America, BNY Mellon, eBay, Netflix, US Bancorp

Czwartek, 18 lipca

W nocy czasu polskiego z Japonii nadejdą dane o handlu zagranicznym (01.50). Następnie kontynuować będziemy przegląd danych z kraju. O 10.00 GUS przedstawi raport o produkcji przemysłowej.

W USA jak co czwartek pojawi się informacja o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30), której towarzyszyć będzie tym razem indeks Fed z Filadelfii (14.30) oraz indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board (16.00).

Wyniki spółek: Microsoft, SAP

Piątek, 19 lipca

Ostatni roboczy dzień tygodnia rozpoczniemy danymi o inflacji w Japonii (01.30). Następnie pod lupę trafi raport o sprzedaży detalicznej w Polsce (10.00).

Na GPW rozpocznie się sezon wyników za drugi kwartał 2019 r. Pierwszą spółką, która podzieli się z inwestorami swoim raportem będzie PKN Orlen.

Wyniki spółek: Orlen

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
open_mind
W poniedziałek będziemy śledzić czy seksualny drapieżca Jeffrey Epstein zostanie wypuszczony na wolność pod zastaw. Jeśli tak się stanie to znaczy że sprawa jest przeznaczona do ponownego wyciszenia.
uczen_manueli_g
Tak sobie myślę.Treść wielu komentarzy na bankierze jest wysoce niezrozumiała. Proponuję wprowadzić rozwiązanie nowatorskie. Niech każdy komentujący płaci 50 gr za wpis. Wielu sparaliżuje myśl o kosztach. I zostanie sama elita ,która roztoczy najgenialniejsze wytwory ludzkiej myśli. Bowiem zawsze najlepsi są najlepiej Tak sobie myślę.Treść wielu komentarzy na bankierze jest wysoce niezrozumiała. Proponuję wprowadzić rozwiązanie nowatorskie. Niech każdy komentujący płaci 50 gr za wpis. Wielu sparaliżuje myśl o kosztach. I zostanie sama elita ,która roztoczy najgenialniejsze wytwory ludzkiej myśli. Bowiem zawsze najlepsi są najlepiej opłacani.
A jakby co ,to niech pisowskie trole robią podział kasy. Podatek od trolowania. I co m-c warto listę publikować ,największych płatników komentatorskich.
open_mind
Tacy ludzie jak mają syndrom trolla. Wszędzie go widzą i budzą się zlani potem bo PIS im się majaczył pod postacią trolla.

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki