Tym będą żyły rynki: dane z Polski i wyniki

Trzeci tydzień lipca przyniesie sporo danych z polskiej gospodarki. Inwestorzy śledzić będą także początek sezonu wyników na Wall Street oraz GPW.

Poniedziałek, 15 lipca

Dzień rozpoczniemy od danych z Chin: cen nieruchomości (03.30), produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, inwestycji w miastach oraz dynamiki PKB (04.00). Analitycy są zdania, że druga największa gospodarka świata rozwijała się w drugim kwartale w tempie 6,3 proc. w ujęciu rocznym.

Z polskiej perspektywy najważniejsza będzie 10.00, kiedy poznamy finalne dane o inflacji w czerwcu. Przypomnijmy, że wstępny odczyt pokazał wzrost cen o 2,6 proc. rok do roku, co stanowiło przekroczenie celu inflacyjnego NBP. Do kompletu o 14.00 GUS przedstawi bilans płatniczy Polski.

Wyniki spółek: Citigroup

Wtorek, 16 lipca

O 10.30 poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy. Pół godziny później z Niemiec nadejdzie najnowsze wskazanie indeksu ZEW. O 14.00 warto będzie zwrócić uwagę na inflację bazową w Polsce, która zdaniem analityków wzrośnie z 1,7 do 1,9 proc.

Następnie na makroekonomiczną scenę wejdą Amerykanie. O 14.30 pojawi się raport o sprzedaży detalicznej, o 15.15 poznamy dynamikę produkcji przemysłowej, a o 16.00 zapasy niesprzedanych towarów i indeks rynku nieruchomości NAHB. Dzień zamkną dane o napływie kapitałów do USA oraz zmianach zapasów ropy.

Wyniki spółek: Goldman Sachs, JP Morgan, Wells Fargo

Środa, 17 lipca

O 10.00 GUS przedstawi informacje o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w czerwcu. Równolegle polscy statystycy przedstawią raport o koniunkturze konsumenckiej. Następnie ciężar uwagi przeniesie się na inflację w Wielkiej Brytanii (10.30) oraz strefie euro (11.00). W USA na tapecie znajdą się pozwolenia na budowę i rozpoczęte budowy domów (14.30) oraz Beżowa Księga (20.00).

Wyniki spółek:  Alcoa, Bank of America, BNY Mellon, eBay, Netflix, US Bancorp

Czwartek, 18 lipca

W nocy czasu polskiego z Japonii nadejdą dane o handlu zagranicznym (01.50). Następnie kontynuować będziemy przegląd danych z kraju. O 10.00 GUS przedstawi raport o produkcji przemysłowej.

W USA jak co czwartek pojawi się informacja o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (14.30), której towarzyszyć będzie tym razem indeks Fed z Filadelfii (14.30) oraz indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board (16.00).

Wyniki spółek: Microsoft, SAP

Piątek, 19 lipca

Ostatni roboczy dzień tygodnia rozpoczniemy danymi o inflacji w Japonii (01.30). Następnie pod lupę trafi raport o sprzedaży detalicznej w Polsce (10.00).

Na GPW rozpocznie się sezon wyników za drugi kwartał 2019 r. Pierwszą spółką, która podzieli się z inwestorami swoim raportem będzie PKN Orlen.

Wyniki spółek: Orlen

Michał Żuławiński

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 open_mind

W poniedziałek będziemy śledzić czy seksualny drapieżca Jeffrey Epstein zostanie wypuszczony na wolność pod zastaw. Jeśli tak się stanie to znaczy że sprawa jest przeznaczona do ponownego wyciszenia.

! Odpowiedz
7 8 uczen_manueli_g

Tak sobie myślę.Treść wielu komentarzy na bankierze jest wysoce niezrozumiała. Proponuję wprowadzić rozwiązanie nowatorskie. Niech każdy komentujący płaci 50 gr za wpis. Wielu sparaliżuje myśl o kosztach. I zostanie sama elita ,która roztoczy najgenialniejsze wytwory ludzkiej myśli. Bowiem zawsze najlepsi są najlepiej opłacani.
A jakby co ,to niech pisowskie trole robią podział kasy. Podatek od trolowania. I co m-c warto listę publikować ,największych płatników komentatorskich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 open_mind

Tacy ludzie jak mają syndrom trolla. Wszędzie go widzą i budzą się zlani potem bo PIS im się majaczył pod postacią trolla.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil