REKLAMA

Tym będą żyły rynki: czekając na show Draghiego

2016-03-04 15:18
publikacja
2016-03-04 15:18
fot. REUTERS/Ralph Orlowski / FORUM

Kolejny tydzień na rynkach finansowych upłynie na oczekiwaniu na słowa Mario Draghiego i decyzję EBC. Na krajowym podwórku dominować będą wyniki spółek oraz pierwsze posiedzenie niemal w pełni „nowej” RPP.

Poniedziałek, 7 marca

Nowy tydzień rozpoczniemy od komentowania wydarzeń weekendu. Na pierwszy plan wyjdą Chiny, gdzie 5 marca zbierze się Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych – najwyższy organ władzy w ChRL. Podczas obrad delegaci mają nakreślić nowy plan 5-letni, a premier Li Keqiang najprawdopodobniej przedstawi cel wzrostu PKB na ten rok.

Ponadto z Państwa Środka w poniedziałek napłynie raport o stanie rezerw walutowych, które w ostatnich miesiącach topniały w zawrotnym tempie.

Na GPW w centrum uwagi znajdzie się PKO BP, który opublikuje wyniki finansowe za ubiegły rok.

Poniedziałkowe kalendarium makroekonomiczne nie przewiduje większych atrakcji. O 10.30 opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje wśród inwestorów w strefie euro. Z kolei o 12.00 poznamy dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle. O 14.00 natomiast NBP poda dane o aktywach rezerwowych.

 O 15.00 w Brukseli rozpoczną się dwa spotkania. Przywódcy państw UE rozmawiać będą o kryzysie imigracyjnym, a ministrowie finansów strefy euro zastanowią się nad perspektywami dla Grecji i Cypru.

Wyniki: PKO BP, Synthos

Wtorek, 8 marca

Dzień Kobiet otworzą dane o handlu zagranicznym Chin oraz finalnym odczycie PKB Japonii (00.50).

W Europie na pierwszy ogień pójdzie kondycja szwajcarskiego rynku pracy (07.45) oraz inflacji w tym kraju (09.15), a także wzrost gospodarczy w Rumunii, Słowacji i na Węgrzech (09.00).

O 11.00 Eurostat zaprezentuje zrewidowane dane o PKB strefy euro, a także o wzroście gospodarczym poszczególnych państw UE, które umożliwią porównanie gospodarczej kondycji członków wspólnoty.

Wyniki: Volkswagen, LC Corp

Środa, 9 marca

Środa zapowiada się relatywnie spokojnie, przynajmniej pod względem makroekonomicznym. O 10.30 poznamy najnowsze wyniki produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, zaś o 16.00 Bank Kanady podejmie decyzję ws. stóp procentowych.

O 10.00 Norweski Państwowy Fundusz Emerytalny przedstawi wyniki za czwarty kwartał i cały ubiegły rok. Wyniki funduszu zasilanego przez wpływy z taniejącej ropy stanowić będą przyczynek do dyskusji o kondycji gospodarki Norwegii.

Dzień zamknie decyzja banku centralnego Nowej Zelandii ws. stóp procentowych (21.00), którą poprzedzi informacja o zmianie zapasów paliw w USA (16.00).

Wyniki: Tauron

Czwartek, 10 marca

Czwartek otworzą dane inflacja CPI i PPI w Chinach (02.30), a także dane o podaży pieniądza i nowych kredytach w Państwie Środka.

O 08.00 poznamy styczniowy raport o handlu zagranicznym Niemiec, a o 08.45 o produkcji przemysłowej Francji.

Najważniejszy moment tygodnia nadejdzie o 13.45, kiedy Europejski Bank Centralny podejmie decyzje ws. stóp procentowych. Rynki oczekują istotnego złagodzenia polityki monetarnej w strefie euro, szczególnie że już miesiąc temu Mario Draghi zapowiadał przegląd dotychczasowych działań. Sam prezes EBC pojawi się na konferencji prasowej o 14.30.

Wyniki: CD Projekt

Piątek, 11 marca

Dzień na rynkach rozpocznie się od finalnych danych o inflacji w Niemczech (08.00) oraz Hiszpanii (09.00).

Nietypowo, ze względu na przełożenie terminu posiedzenia, decyzję ws. stóp procentowych podejmie Rada Polityki Pieniężnej. Komunikatu Rady, która obradować będzie już w pełni (nie licząc prezesa) „odświeżonym” składzie poznamy jak zwykle po południu. O 16.00 natomiast Marek Belka pojawi się na konferencji prasowej w towarzystwie dwóch innych członków RPP.

Wyniki: Grupa Azoty, AmRest,

Ratingi: Chorwacja (Moody’s), UE (Moody’s), Finlandia (Fitch), Grecja (Fitch), Szwajcaria (Moody’s).


Informacje zebrał: Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~LinuxMint_17_3_User
„Tym będą żyły rynki: czekając na show Draghiego” Miejsce tego człowieka jest w więzieniu, oraz pozostałych niszczycieli ekonomii. Coś się zmienia i to gwałtownie. TV FOXNEWS USA nadała taki komentarz, co jeszcze parę miesięcy temu by było niemożliwe do usłyszenia w oficjalnej TV. Link https://www.youtube.com/watch?„Tym będą żyły rynki: czekając na show Draghiego” Miejsce tego człowieka jest w więzieniu, oraz pozostałych niszczycieli ekonomii. Coś się zmienia i to gwałtownie. TV FOXNEWS USA nadała taki komentarz, co jeszcze parę miesięcy temu by było niemożliwe do usłyszenia w oficjalnej TV. Link https://www.youtube.com/watch?v=srGlyFyghRk
~LinuxMint_17_3_User
Jeszcze raz bo poprzedni wkleił się z odstępem za tym znakiem ? Link https://www.youtube.com/watch?v=srGlyFyghRk
~RICO
Żeby życie ekonomiczne milionów ludzi w Europie zależało od jednego zwyrodnialca unijnego Mario Draghiego,to nienormalne !
~rowny_gosc
Ja bym go raczej nazwal 'Mario DragQueen'

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki