REKLAMA
Tour de spółki

Tym będą żyły rynki: co zrobią RPP i EBC?

2014-10-31 17:43
publikacja
2014-10-31 17:43
ingimage

Chociaż listopad z całą pewnością przyniesie spadek temperatur za oknem, na rynkach finansowych będzie niezmiennie gorąco. Emocji dostarczyć mogą banki centralne, spółki giełdowe i urzędy statystyczne.

Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu? (ingimage)
3 listopada, poniedziałek

Nowy tydzień i początek nowego miesiąca upłynie pod znakiem indeksu PMI dla przemysłu. Zostaną opublikowane dane dla Chin (2.45),  Indii (6.00), Polski (9.00), Węgier (9.00), Hiszpanii (9.15), Szwajcarii (9.30), Czech (9.30), Włoch (9.45), Francji (9.50), Niemiec (9.55), strefy euro (10.00), Wielkiej Brytanii (10.30), Kanady (15.30), USA (15.45).

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz organizują konferencję. „Jak ożywić prawo układowe i dialog autonomiczny w Polsce. Ocena 20-lecia obowiązywania wolności układowej”. (10.45)

Swoje wyniki za ostatni kwartał przedstawi Sprint Corporation.

4 listopada, wtorek

We wtorek Amerykanie wybiorą nowy skład Izby Reprezentantów i 1/3 Senatu. W 36 stanach odbędą się też wybory gubernatorów.

Poznamy również dane makroekonomiczne dla Japonii (PMI dla przemysłu o 2.35), strefy euro (inflacja producencka o 11.00), USA (m.in. handel zagraniczny o 14.30 i zamówienia w przemyśle o 16.00).

O 11.00 Komisja Europejska przedstawi najnowsze prognozy ekonomiczne. Tego samego dnia Jednolity Mechanizm Nadzorczy rozpocznie nadzór nad sektorem bankowym strefy euro.

O 9.45 BZ WBK podsumuje wyniki finansowe po trzecim kwartale bieżącego roku. Swoje raporty przedstawią również Santander, BMW, Imperial Tobacco i Motorola.

5 listopada, środa

W środę poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. W ostatnich tygodniach część członków Rady sugerowała, że istnieje przestrzeń do dalszych obniżek.

Ogłoszone zostaną dane indeksu PMI dla usług (Chiny – 2.45, Indie – 6.00, Hiszpania – 9.15, Włochy – 9.45, Francja – 9.50, Niemcy – 9.55, strefa euro – 10.00, Wielka Brytania – 10.30). Dynamikę sprzedaży detalicznej dla strefy euro poznamy o 11.00.

O 14.15 poznamy wyniki raportu ADP, który stanowił będzie wstęp do oceny kondycji amerykańskiego rynku pracy w październiku. Pełne dane, jak zwykle, ukażą się w ostatnim dniu tygodnia.

Minister finansów Mateusz Szczurek weźmie udział w konferencji "Konkurencyjność sektora MMŚP 2014" organizowanej przez Konfederację Lewiatan (10.00).

Skonsolidowane raporty za trzeci kwartał opublikują Bank Handlowy, ING, Marks and Spencer, News Corporation, Qualcomm, Siemens i Time Warner.

6 listopada, czwartek

Ciekawe dane makroekonomiczne napłyną w czwartek z Europy. O 13.45 poznamy decyzję EBC ws. stóp procentowych. Rynki finansowe wciąż żyją nadzieją na uruchomienie przez EBC programu skupu aktywów na dużą skalę. Jak zwykle ciekawsza od samego komunikatu może być konferencja prasowa z udziałem Mario Draghiego (14.30).

Znacznie mniej emocjonującą decyzję o stopach procentowych – panuje powszechne przekonanie, że ich wartość nie zostanie zmieniona - Bank Anglii przedstawi natomiast o 13.00. Wyniki produkcji przemysłowej dla Wielkiej Brytanii zostaną ogłoszone o 10.30, a dla Węgier i Czech o 9.00.

Wyniki finansowe za trzeci kwartał omówią m.in. Bogdanka, CCC, PKO BP , TVN, AstraZeneca, Credit Agricole, Deutsche Telekom, Nvidia, Repsol YPF, Societe Generale, Telecom Italia i Walt Disney.

7 listopada, piątek

W piątek o 8.00 napłyną dane z Niemiec o produkcji przemysłowej i handlu zagranicznym. O 8.45 dowiemy się o wynikach Francji dot. bilansu handlu zagranicznego i produkcji przemysłowej. Bilans handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii poznamy o 10.30. 14.30 to godzina przedstawienia sytuacji na rynku pracy w USA. Poznamy m.in. stopę bezrobocia i zmianę zatrudnienia w sektorze prywatnym.

O 9.00 rozpocznie się konferencja prasowa organizowana przez Bank Francji. Wśród przemawiających mają znaleźć się takie tuzy światowej polityki monetarnej jak Janet Yellen, Mark Carney czy Haruhiko Kuroda.

O 14.00 NBP ogłosi dane o oficjalnych aktywach rezerwowych w październiku.

Swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał ogłoszą m.in. Energa, PGNiG, Allianz i ArcelorMittal.

Jak co piątek, przypomną o sobie agencje ratingowe. Tym razem pod lupę pójdą Belgia (Moody’s), UE (Moody’s), Finlandia (DBRS), Francja (DBRS), Węgry (Moody’s), Portugalia (S&P) oraz Szwajcaria (Fitch i Moody’s).

Marcin Surowski

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki