Tym będą żyły rynki: byle do Wielkanocy

Tym będą żyły rynki: Kilka tygodni temu część obserwatorów miała nadzieję, że po Wielkanocy wszystko wróci do normy. Tak nie będzie, a rynki finansowe pozostaną pod wpływem koronawirusa. Skrócony przedświąteczny tydzień przyniesie też nową porcję informacji z gospodarek i spółek.

Poniedziałek, 6 kwietnia

Makroekonomiczny tydzień zaczniemy od lutowych danych o zamówieniach w niemieckim przemyśle (08:00). O 10:30 opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje inwestorów w strefie euro.

W Chinach poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, również na giełdach (Święto Zmarłych).

Wtorek, 7 kwietnia

O 06:30 o stopach procentowych decydował będzie Bank Rezerw Australii, który jako pierwszy obniżył stopy ze względu na gospodarcze skutki koronawirusa. W Europie wciąż dominować będą dane opisujące stan gospodarki sprzed europejskiego rozdziału pandemii: produkcja przemysłowa w Niemczech (08:00) i na Węgrzech (09:00), PKB Norwegii (08:00), Rumunii (08:00) oraz bilans handlu zagranicznego Francji (08:45).

Wyniki: GPW.

Środa, 8 kwietnia

O 07:45 przyjrzymy się marcowym danym ze szwajcarskiego rynku pracy. Kwadrans później na rynek trafią dane o inflacji w Norwegii i Niemczech. Podobny zestaw o 09:00 nadejdzie z Czech (stopa bezrobocia) oraz Węgier (inflacja). O 13:00 w USA opublikowane zostaną cotygodniowe dane o wnioskach o kredyt hipoteczny.

Wczesnym popołudniem możemy spodziewać się komunikatu po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej. Będzie to pierwsze posiedzenie po tym, jak RPP obniżyła stopy procentowe do najniższego poziomu w historii.

[Aktualizacja] W poniedziałek NBP poinformował, że konferencja prasowa po posiedzeniu RPP w środę 8 kwietnia się nie odbędzie.

O 20:00 z kolei światowi inwestorzy wczytywać będą się w protokół po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC).

Wyniki: CD Projekt, Grupa Azoty, Boryszew, Makarony Polskie.

Czwartek, 9 kwietnia

Wielki Czwartek zaczniemy od badania nastrojów japońskich konsumentów w marcu (07:00). Następne w kolejce będą handel zagraniczny Niemiec (08:00) oraz produkcja przemysłowa Włoch (10:00) i Wielkiej Brytanii (10:30). O 13:30 opublikowany zostanie protokół z posiedzenia EBC, na którym podjęto decyzję o działaniach antykryzysowych.

O 14:30 w USA pojawi się raport o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz dane o inflacji producentów. O 16:00 światło dzienne ujrzy wstępny, kwietniowy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, który obrazował będzie bieżącą ocenę kondycji gospodarczej przez amerykańskich konsumentów.

Wyniki: Mabion, Ryvu.

Piątek, 10 kwietnia

Wielki Piątek to dzień bez sesji na giełdach w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Australii, Szwajcarii czy Polsce.

O 03:30 z Chin nadejdą dane o inflacji w marcu. O wzroście cen o 14:30 poinformują także Amerykanie.

Ostatnim akcentem tygodnia będzie przegląd ratingu Polski w wykonaniu agencji S&P. Agencja ma możliwość odstąpienia od dokonania oceny.

Michał Żuławiński

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 9 the_truth

Nie chodzi o zadne wyniki (ktore w momencie ogloszenia sa juz historia) ani wskazniki ani trendy boczne itd. ani nawet o wirusa Cv-19. Chcecie wiedziec co jest prawdziwa przyczyna spadkow ? Wystarczy spojrzec tylko na jedna rzecz (link ponizej) a potem polaczyc fakty ( jak na przyklad ostatnie porozumienie CHINY-ROSJA-INDIE w zakresie zasad rozliczania handlu wewnetrznego ) i juz bedzie wiadomo: Niedlugo zostanie zlamana dominujaca rola USD jako waluty miedzynarodowej sluzacej rozliczeniom handlu miedzynarodowego, jak bedzie trzeba to Chiny wyrzuca na rynek obligacje USA i nikt juz nie bedzie chcial tego papieru, ktory jest drukowany na potege i kurs USD ... zalamie sie, co oznacza BANKRUCTWO USA ! Mysle ze jest to juz kwestia miesiecy ... :(
Ten link wszystko wyjasnia: https://www.usdebtclock.org/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 denim292

Takie teksty słyszę już od 10 jak nie od 12 lat i nic z tego nie wynika, prędzej Rosja zbankrutuje przy obecnych cenach ropy niż stanie się to co zapowidacie od 12 lat

! Odpowiedz
1 2 sel

I co uwierzyli? jak mawiał Pawlak..

! Odpowiedz
2 1 search

Gdyby nie papirowe zloto to realne by kosztowalo z 5000 dollar/uncja

! Odpowiedz
1 11 sel

Najciekawsze jest na rynkach , czy producenci surowców uwierzą w te papierowe ceny kontraktów terminowych czy tak jak na złocie i srebrze będą stosować swoje dwa razy wyższe..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil