Tym będą żyły rynki: Tydzień Dziękczynienia

Nadchodzący tydzień będzie dla rynków finansowych specyficzny, ze względu na przypadające w USA Święto Dziękczynienia i następujący po nim Czarny Piątek. Mniejszą aktywność Amerykanów zrekompensują nieco dane makroekonomiczne z Europy. Na GPW natomiast emocji dostarczać będą kolejne raporty spółek.

(ingimage)

Poniedziałek, 20 listopada

Nowy tydzień zaczniemy od danych o japońskim handlu zagranicznym (00.50). Następnie przejdziemy do inflacji producenckiej w Niemczech (08.00). Z krajowej perspektywy, makroekonomicznym wydarzeniem dnia będzie publikacja danych o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w październiku (14.00). O 15.00 w Parlamencie Europejskim głos zabierze prezes EBC, Mario Draghi.

Wyniki: Asseco Poland, Wielton

Zobacz poniedziałkowe kalendarium giełdowe

Wtorek, 21 listopada

Wtorek przyniesie nieco makroekonomicznego wytchnienia. O 14.00 o stopach procentowych decydować będzie Narodowy Bank Węgier. W USA poznamy dane o nieruchomościach na rynku wtórnym (16.00) oraz zapasach paliw (22.40).

Wyniki: LPP, AmRest

Zobacz wtorkowe kalendarium giełdowe

Środa, 22 listopada

O północy czasu polskiego w nowojorskiej Stern Business School rozpocznie się przemówienie Janet Yellen. Przed południem poznamy dane o stopie bezrobocia w Norwegii (08.00) i wynagrodzeniach na Węgrzech (09.00). O 14.00 GUS przedstawi raport o nastrojach konsumentów, a także koniunkturze w budownictwie, handlu detalicznym, przemyśle i usługach. W przededniu Święta Dziękczynienia, w USA pojawią się dane o zamówieniach na dobra trwałe (14.30), indeks Uniwersytetu Michigan (16.00) oraz protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (20.00).

Wyniki: CD Projekt, CI Games, Grodno

Zobacz środowe kalendarium giełdowe

Czwartek, 23 listopada

Przedpołudnie upłynie w rytm publikacji wstępnych indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych czołowych gospodarek. Kolejno pojawiać będą się informacje z Francji (08.45), Niemiec (09.30) i całej strefy euro (10.30). Z przeglądu wyłączone zostaną USA i Japonia, gdzie czwartek jest dniem wolnym od pracy. Również o 10.30 w Wielkiej Brytanii pojawią się zrewidowane dane o dynamice wzrostu PKB – wstępny raport pokazał tempo 1,5% w ujęciu rocznym, a więc wyraźnie niższe niż w innych dużych gospodarkach kontynentu.

O 14.00 NBP przedstawi dane o podaży pieniądza oraz protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. O 17.30 głos zabierze prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, Thomas Jordan.

Wyniki: Enea, Bogdanka, Kęty, Qumak

Zobacz czwartkowe kalendarium giełdowe

Piątek,24 listopada

W „Czarny Piątek” nadrabiać będziemy czwartkowe zaległości w postaci publikacji indeksów PMI w Japonii (01.30) oraz USA (15.45). Dodatkowo o 10.00 poznamy wartość indeksu Ifo, zaś GUS opublikuje biuletyn statystyczny, w którym znajdziemy m.in. finalne dane o stopie bezrobocia.

Warto pamiętać, że w piątek sesja giełdowa na Wall Street skrócona będzie do 19.00, a ze względu na potencjalny długi weekend, aktywność amerykańskich inwestorów może nie być najwyższa.

Zobacz piątkowe kalendarium giełdowe

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 open_mind

A tymczasem (EBC) Europejski bank centralny, wnosi propozycje zniesienia protekcji wkładów bankowych, gdyż w obecnych czasach ekonomicznych wydaje się to niepotrzebna. W zamian za to chcą wprowadzić jakieś bardziej elastyczne zasady. Zostawiam to bez komentarza.

! Odpowiedz
0 5 open_mind

Właśnie Walmart USA zaczęło sprzedawać produkt z wielce mówiącym napisem. Jest to srebrna uncja (1 oz of .999 fine Silver.) Przedstawiająca budynek rezerwy federalnej z podpisem „Melina Złodziei – Nie federalna Nie posiadająca rezerw”. To coś wielkiego zwiastujące wielkie zmiany !!!! Link
https://www.walmart. com/ip/1-oz-Silver-Shield-Bar-Den-of-Thieves/159080763

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 open_mind

Domino zaczyna upadać https://www.youtube.com/watch?v=2ZjqH4cP-cw

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 open_mind odpowiada (usunięty)

To może spowodować że Hilaria Clinton rzuci się do ucieczki!

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 open_mind odpowiada open_mind

Zaczynają wypływać na powierzchnię raporty, że w sobotę w Langley Virginia USA wylądowała jednostka ekspedycyjna piechoty morskiej (MEU). Jest to „matka” wszystkich służb specjalnych. Zaczyna się dziać i w USA nie tylko w Arabii Saudyjskiej. Ten batalion jest przeznaczony do działań w sytuacjach nadzwyczaj kryzysowych. Jak odbijanie statków itp. Według osób mieszkających w pobliżu Langley, duży kontyngent marines przybył do Kwatery Głównej CIA w samolotach transportowych i kiedy marines zostali wysadzeni na ląd, zostali uzbrojeni i szybko odkomenderowani do Kwatery Głównej CIA!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 open_mind odpowiada (usunięty)

Mo-derek wystarczy że usunąłeś, nie musisz dawać jeszcze czerwonej łapy. Tak usuwaj prawdziwą rzeczywistość przed społeczeństwem. Brawo.

! Odpowiedz