REKLAMA

Tym będą żyły rynki: Fed, wyniki, PKB

2017-07-21 13:50
publikacja
2017-07-21 13:50
Tym będą żyły rynki: Fed, wyniki, PKB
Tym będą żyły rynki: Fed, wyniki, PKB
/ ingimage

W nadchodzącym tygodniu dane gospodarcze ze świata będą przeważać nad danymi z Polski. Ewentualne makroekonomiczne niedobory pomoże nadrobić rozpędzający się sezon wyników.

Poniedziałek, 24 lipca

Poniedziałek zdominują wstępne odczyty indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych wybranych państw. Zaczniemy od Japonii (01.30), potem przejdziemy do Francji (09.00), Niemiec (09.30) i strefy euro (10.00).

Wyniki: Alphabet (Google), Halliburton, Ryanair, Reynolds

Wtorek, 25 lipca

Najważniejszym momentem dnia będzie 10.00. Wtedy to z Niemiec nadejdzie najnowszy odczyt indeksu Ifo, który w czerwcu wyznaczył historyczne maksimum. O tej samej porze GUS przedstawi biuletyn statystyczny, w którym znajdziemy m.in. dane o stopie bezrobocia.

Popołudnie zapełnią dane z amerykańskiego rynku nieruchomości – indeks S&P/Case-Shiller (15.00) oraz indeks FHFA (15.00) – a także informacje o zapasach ropy (22.40).

Wyniki: Millennium, 3M, AT&T, AMD, Caterpillar, DuPont, General Motors, McDonald’s, Nintendo, Mondelez

Środa, 26 lipca

Przed południem w centrum uwagi znajdzie się wstępny odczyt dynamiki wzrostu PKB w Wielkiej Brytanii (10.30). Ponadto poznamy także dane o inflacji w Australii (03.30), nastrojach francuskich konsumentów (08.45) i sprzedaży detalicznej w Hiszpanii (09.00).

Najważniejszy moment dnia to 20.00, czyli moment publikacji decyzji Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku w sprawie polityki monetarnej prowadzonej przez Fed. Inwestorzy nie oczekują żadnych zmian, po części również dlatego, że lipcowemu komunikatowi nie będą towarzyszyć nowe prognozy czy konferencja prasowa z udziałem Janet Yellen.

Wyniki: Orange Polska, Boeing, Coca-Cola, Facebook, Ford, Barrick Gold, Legg Mason, Deutsche Borse, LG, Hyundai

Czwartek, 27 lipca

O 01.00 poznamy dane o zmianie PKB w Korei Południowej. W Europie w centrum uwagi znajdą się nastroje niemieckich konsumentów (08.00) oraz dane o bezrobociu w Norwegii (08.00), Hiszpanii (09.00), na Węgrzech (09.00) i w Szwecji (09.30). O 10.00 EBC przedstawi raport o podaży pieniądza oraz dynamice kredytu, a o 13.00 zapadnie decyzja o stopach procentowych w Turcji.

W USA najważniejsze będą zamówienia na dobra trwałe (14.30), a także bilans handlowy towarów (14.30) i wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (14.30).

Wyniki: mBank, GPW, Amazon, Starbucks, Twitter, Deutsche Bank, Banco Santander, Credit Suisse, Dow Chemical

Piątek, 28 lipca

Piątkowe kalendarium makroekonomiczne jest zdecydowanie najbogatsze. Zaczniemy od rozpakowania paczki z Japonii (01.30) , w której znajdziemy inflację, stopę bezrobocia, wydatki gospodarstw domowych i sprzedaż detaliczną.

W Europie poruszać będziemy się dwutorowo – pierwszy strumień danych stanowić będą raporty dotyczące inflacji we Francji (08.45), Hiszpanii (09.00) i Niemczech (14.00); na drugi złożą się natomiast odczyty dynamiki PKB we Francji (07.30), Austrii (09.00), Hiszpanii (09.00) oraz Szwecji (09.30). O 11.00 Komisja Europejska przedstawi dane o koniunkturze gospodarczej.

Za oceanem najważniejsze będą dane o amerykańskim PKB (14.30), którym towarzyszyć będą wskaźnik kosztów zatrudnienia (14.30) oraz indeks Michigan (16.00).

Wyniki: Chevron, Exxon Mobil

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Marko
JAKI WPŁYW MA PKB W KOREI NA NASZĄ GOSPODARKĘ?????
open_mind
Do zapamiętania. Nagie fakty o obecnym systemie finansowym. Bitcoin, Metale szlachetne i Fiat Money: Proszę to wykuć na blachę. Popularność krypto walut tłumaczymy tym że ludzie pomyśleli dlaczego nie można wprowadzić do obrotu pieniędzy z powietrza jak to rządy robią cały czas. Poza tym rządy nie mają kontroli przepływy Do zapamiętania. Nagie fakty o obecnym systemie finansowym. Bitcoin, Metale szlachetne i Fiat Money: Proszę to wykuć na blachę. Popularność krypto walut tłumaczymy tym że ludzie pomyśleli dlaczego nie można wprowadzić do obrotu pieniędzy z powietrza jak to rządy robią cały czas. Poza tym rządy nie mają kontroli przepływy nad nimi. Siła np. Bitcoin’a polega na tym że nie można sprzedać go jak się go nie POSIADA i jest poza zasięgiem łap rządów! Natomiast Fiat Money za swoja podstawę mają tylko - dług, znaczy że mamy „zaufanie” bo ktoś (czy to osoba fizyczna czy cały kraj) obecnie i w przyszłości musi spłacać pożyczki. (Biedni np. Grecy praktycznie zostali przejęci przez Niemcy bez jednego wystrzału z Tygrysa – jest postęp. Następni w kolejce Włosi Hiszpania Portugalia Francja i wiele innych) Co dotyczy metali szlachetnych to one są jak Barometr finansowy (wprost znienawidzone przez banksterów) i w celu manipulowania nimi sprzedaje się na rynkach „fałszywe złoto i srebro” tak bo kontrakty papierowe to nic innego jak manipulator cenowy Fiat Money, w celu nie dopuszczenia ich do nagłego upadku i w efekcie paniki bankowej (Bank Run). To „manipulowanie” dobiega końca swych możliwości i dlatego banksterzy przystąpili do walki z gotówką, po prostu nie ma gotówki nie ma paniki bankowej, bankier dalej manipuluje i śpi spokojnie. Ekonomia jakie to proste!
open_mind
"Tym będą żyły rynki: Fed" FED'zio niech szykuje kasiorkę na zapłatę odszkodowań wojennych.
Syria już się domaga, i słusznie od UN odszkodowanie za zniszczony kraj. Ciekawe jak pozostałe kraje wystąpią i ile my będziemy musieli zapłacić np. za Irak Afganistan itd. Nie ma lipy.

Powiązane: Co się wydarzy w nadchodzącym tygodniu?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki