REKLAMA

Tylko 7 z dawnych 31 linii lotniczych utrzymuje komunikację z Wenezuelą

2018-04-06 22:19
publikacja
2018-04-06 22:19

Samoloty tylko siedmiu z 31 linii lotniczych, które jeszcze kilka lat temu utrzymywały komunikację z Wenezuelą, wciąż jeszcze lądują na wenezuelskich lotniskach. W tych dniach rząd wenezuelski cofnął pozwolenie na lądowanie panamskim liniom Copa Airlines.

fot. / / YAY Foto

W atmosferze wzajemnych oskarżeń Wenezuela zawiesiła na 90 dni stosunki gospodarcze i biznesowe z dużą grupą panamskich polityków. Jest na niej również prezydent Panamy Juan Carlos Varela, a także 46 panamskich firm. Niektóre z nich są podejrzane o pranie brudnych pieniędzy z całego świata.

Cofnięcie pozwoleń na lądowanie samolotom głównego towarzystwa lotniczego Panamy to odpowiedź wenezuelskiego rządu na ogłoszenie przez panamską Krajową Komisję do Walki z Praniem Brudnych pieniędzy listy 55 wenezuelskich polityków podejrzanych o nielegalny transfer kapitałów.

Według władz Panamy, ci politycy "stanowią poważne zagrożenie", gdyż są podejrzani o powiązania z "finansowaniem terroryzmu i rozprzestrzenianiem broni masowego rażenia".

Przeciwko decyzji rządu prezydenta Nicolasa Maduro zaprotestowała w piątek federacja wenezuelskich przedsiębiorców Fedecamaras. Oskarża władze o "rujnowanie krajowego przemysłu turystycznego".

Obciąża ona rząd odpowiedzialnością za "coraz większą izolację Wenezueli od reszty świata". (PAP)

ik/ mc/

Źródło:PAP
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tindala
"splendid isolation" w wydaniu pónocnokoreańskim. Ale oni przynajmniej mogą zrównać z ziemią Seul.
Maduro pozostaje uczta Nerona.
jkendy
Skąd my to znamy, teraz już pozostał tylko socjalizm albo śmierć. Oczywiści śmierć dla zwykłych ludzi bo Maduro zwieje do przyjaciół komunistów na Kubie
ajwaj
To nie dobrze z tym samolotem :)
W kwietniu startuje krypto-waluta El Petro, krypto na ropie PTR - jak se kupie 1 El Petro i im nie wyjdzie, bedzie problem jak ta beczke ropy do Polski przyturlac

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki