Tydzień w finansach: konta i lokaty pełne gwiazdek

Banki oferują konta za zero, ale żeby te rachunki były rzeczywiście bezpłatne, klient musi tańczyć tak, jak mu bank zagra. Jeśli nie wykona określonej liczby transakcji, bank ukarze go prowizją za kartę. Jeśli nie wpłaci pensji, bank naliczy mu opłatę za ROR. Bezwarunkowo bezpłatne rachunki są dziś jak białe kruki. Z podobną sytuacją mamy do czynienia na rynku lokat. Są oferty lepsze, dla klientów którzy spełnią dodatkowe warunki. I gorsze - w ofercie standardowej. Co gorsza, te drugie nie chronią już nawet naszych pieniędzy przed inflacją. O haczykach na rynku lokat i kont rozmawiają Wojciech Boczoń i Anna Drozd.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Bang

Banki nie są instytucjami charytatywnymi a instytucjami finansowymi, celem których jest maksymalizacja zysku przy jednocześnie najniższych nakładach. Nie ma Banku w Polsce i na świecie, który działa non profitowo. Zysk dla Banków jest bardzo ważny i nie muszę mówić jaki ma wpływ na jego przyszłą działalność operacyjną. To jest normalna działalność gospodarcza jak każda inna nastawiona na maksymalizację zysku. Nie dziwmy się, że Banki, mówiąc kolokwialnie zdzierają z nas ile się da, skoro Państwo zdziera z nich ile się da oczywiście przy przychylności większej części społeczeństwa. Na kogoś muszą scedować te koszty celem rekompensaty swoich strat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~inst

Polandia kraj wyzysku -----PROSTE ! ---------------- kantują na każdym kroku ! / np. inflacja 2% lokaty 1% ! ----szooooook ! ( no chyba ze z gwiazdkami coś tam troszkę więcej) / i protest na śląsku kierowców autobusów 9,70 /h !!!!!!! (jak min jest 10,- SZOOOOK!) ---CO ZA CIEMNOGRÓD !!!!! ----------/ ale wszyscy chcemy dojechać BEZPIECZNIE (prawda !? ) ŻYĆ !? /oni powinni mieć MINIMUM 20 zł netto ! -----A NIE STAJKOWAĆ ! ----CHORY KRAJ !!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~mirek

wszyscy klienci BPH co przeszli do Aliora wypowiedzieć umowę ponieważ od 1 lipca Alior was ukaże karą w wysokości 150 zł za obowiązkową zmianę nazwy konta co przyniesie bankowi zysk w wysokości około 100 000 000 zł.

! Odpowiedz
1 2 ~lio

zamykasz i otwierasz nowe opłaty wtedy nie ma tam chyna nie ma konta nikt normalny zbyt drogi bank

! Odpowiedz
10 1 ~gość

Z reguły jest tak, że konto kosztuje 0 zł, a karta kilka zł / mies. Jeśli chodzi o 5 największych banków w Polsce, to w czterech z nich pobierają max. od 4 do 7 zł, czyli kilkadziesiąt zł ROCZNIE (!). Czy to wam przeszkadza? jeśli tak, to znaczy że nie szanujecie swoich pieniędzy, bo oznaką szacunku do pieniędzy nie jest zamknięcie konta w "płatnym" banku i przejście do "bezwarunkowo darmowego", lecz zrozumiecie że ten PŁATNY bank istnieje od dawien dawna , tworzy na bieżaca kopie zapasowe, zatrudnia programistów itd . dlatego ktoś kto szanuje to co zarobił NIGDY nie pójdzie do tzw. bezwarunkowo darmowych bo wie, że po 1 są to małe banki a po 2 mają mniej kasy na ekspertów ds. bezpieczeństwa, programistów itd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~original_Janusz

w komunikacji lotniczej bezpieczeństwo jest jeszcze ważniejsze, a "tanie linie" jakoś nie notują katastrof

! Odpowiedz
0 3 ~elo

Wybor zawsze należy do wybierąjcego.
Staruszka bez komputera, bez internetu nie zapłaci tysiecy za komputer, kurs obsługi i internet by skorzystać z damowego konta internetowego.
Emeryt idzie do banku raz w miesiacu - pobrać gotówką całą rentę. Opłaty konieczne typu czynsz, prąd, woda, gaz telefon itp. zrobi na poczcie płacąc dodatkowo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~Stanislaw odpowiada ~elo

Wg. mnie wstyd by emeryci musieli placic za konto oraz oplaty czy to robione w banku czy na poczcie. Rozumiem jak by przesylali pieniadze za granice ale jesli przelew robiony jest wewnatrz w kraju oplata powinna wynosic zero zl. I TO JEST DOBRA ZMIANA!!!

Zabrac troche rzadzacy i dac ludziom bo ludzie to kraj i oni buduja polsce a rzadzacy jedynie konsumuja wypracowane donbra przez naszych rodzicow i dziadkow. Ciekawe czy zadluzenie kraju wzrosnie czy zmaleje przy dobrej zmianie?? Jak wzrosnie to powinni oddac ze swoich (o ile maja bo oni maja z podatkow czyli od ludzi) a jak nie zmaleje to tylko sie cieszyc i wtedy delikatne ale to delikatne i kosmetyczne podwyzki. No ale najpierw by trzeba bylo im duzo zabrac bo zarabiaja duzo za duzo za te wszystkie marzenia o dobrej Polsce a nic sie nie dzieje jak mialo by sie wg nich dziac.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl