REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Tworzenie miejsc pracy będzie priorytetem w Unii Europejskiej

2021-05-08 17:58
publikacja
2021-05-08 17:58
Tworzenie miejsc pracy będzie priorytetem w Unii Europejskiej
Tworzenie miejsc pracy będzie priorytetem w Unii Europejskiej
fot. Lavandeira jr / / Forum/EFE

Tworzenie nowych miejsc pracy w dobie koronakryzysu będzie jednym z priorytetów Unii Europejskiej - wynika z porozumienia, zwartego przez instytucje UE i państwa członkowskie podczas Szczytu Społecznego w Porto.

Parafowane podczas piątkowego Szczytu Społecznego UE porozumienie zostało wieczorem przekazane przez premiera Portugalii Antonio Costę przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi. W sobotę podczas nieformalnego szczytu UE w Porto deklaracja została zaprezentowana uczestnikom wydarzenia i mediom.

W tzw. Deklaracji z Porto wskazano, że w Europie, wychodzącej z Covid-19, konieczne będzie przejście od ochrony miejsc pracy do ich tworzenia oraz poprawiania ich jakości. Zasadniczą rolę, jak wskazano, mają odegrać w tym procesie małe i średnie przedsiębiorstwa.

“Wdrożenia zasad Europejskiego filaru praw socjalnych będzie kluczowe dla zapewnienia tworzenia większej liczby lepszych miejsc pracy dla wszystkich w ramach odbudowy sprzyjającej włączeniu społecznemu” - napisano w dokumencie.

W deklaracji, w której wskazano na konieczność zachowania jedności i solidarności europejskiej w walce z pandemią, podkreślono znaczenie edukacji i umiejętności, a także potrzebę działań, pomagających w nabywaniu i zmianie kwalifikacji.

“Równocześnie zmiany związane z cyfryzacją, sztuczną inteligencją, telepracą i gospodarką platform będą wymagać poświecenia szczególnej uwagi wzmocnieniu praw pracowników i poprawie systemów zabezpieczenia społecznego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy” - napisano w porozumieniu wypracowanym podczas Szczytu Społecznego.

Jednym z głównych działań władz unijnych ma być też sprzyjanie likwidacji luk w zatrudnieniu oraz luk płacowych i emerytalnych pomiędzy kobietami a mężczyznami.

Autorzy uzgodnionego w Porto dokumentu zapewnili, że priorytetowo traktować też będą działania wspierające młodych poszkodowanych przez koronakryzys.

“Musimy zadbać o to, by stali się (oni - PAP) siłą napędową (…) odbudowy, służącej konstruowaniu Europy przyszłości, również przy wykorzystaniu pełnego potencjału programu Erasmus+ z myślą o zwiększeniu mobilności w całej Europie dla wszystkich studentów i praktykantów” - zaznaczyli w deklaracji unijni przywódcy.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
samsza
Ten sam bełkot co za PRL, słowo w słowo.
carlito1
Tak za miskę ryżu,..

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze, bogatych zdusi jutro a biednych pojutrze."
piotr_malkontent
A myślałem, że idą w kierunku marksistowskiej nowoczesności, jakiś dochód gwarantowany czy cóś... przecież "piniądze" można drukować, w nieskończoność... Nie spodziewałem się po unijnych biurwach takiego wsteczniactwa. To są po prostu nowe "odchylenia trockistowskie". Co na to powiedział by A myślałem, że idą w kierunku marksistowskiej nowoczesności, jakiś dochód gwarantowany czy cóś... przecież "piniądze" można drukować, w nieskończoność... Nie spodziewałem się po unijnych biurwach takiego wsteczniactwa. To są po prostu nowe "odchylenia trockistowskie". Co na to powiedział by Spinelli? - Lenin unijnej doktryny politycznej.
traderfr
To znaczy zatrudnią jeszcze więcej przygłupich urzędasów którzy będą wprowadzać jeszcze więcej regulacji, norm i obostrzeń dla pracodawców..?
itso_agresja_indukowana
no cóż powodzenia z inflacją
drrekin
EU-Kolchoz bierze sie do roboty, czas sie bac! Sponsorowanie rzadow autorytarnych czy nieudolnych korporacji badz panstw leni to jego domena!! F*** EU-USSR
mknowak
Po co tworzyć w Polsce miejsca pracy jak bezrobocie jest 3% może mi ktoś wyjaśnić ?
carlito1
Przecież to logiczne.... jak wszystko od 1.5roku....
bt5
To ci wyjaśnię: gdyby naprawdę było super z zatrudnieniem to budżet państwa by pękał w szwach od pieniędzy. A jest tak że wg obliczeń byłego facowca z MF ,deficyt w PL jest największy w UE. Więc sa dwie możliwosci albo zarobki w PL sa niskie i z tego niskie podatki, albo jest ukryte niezarejestrowane bezrobocie. To ci wyjaśnię: gdyby naprawdę było super z zatrudnieniem to budżet państwa by pękał w szwach od pieniędzy. A jest tak że wg obliczeń byłego facowca z MF ,deficyt w PL jest największy w UE. Więc sa dwie możliwosci albo zarobki w PL sa niskie i z tego niskie podatki, albo jest ukryte niezarejestrowane bezrobocie. Obydwie okoliczności tak naprawdę zachodza jednocześnie. W Cechach jest też bezrobocie 3% i tam będzie obniżka podatków. Natomiast w Polsce będzie podwyżka. Sam rozumiesz że polski cud gospodarczy i niskie bezrobocie to bajery w stylu przedwojennej polskie mocarstwowości ( gdzie po tygodniu wróg był pod Warszawa). Samooszukiwanie ma w Polsce długa tradycję.
demeryt_69
Jedyne co oni potrafią, to tworzenie kolejnych niepotrzebnych miejsc zatrudnienia w administracji unijnej - taki klimat :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki