REKLAMA

Twitter: zawieszenie konta rządu Węgier nastąpiło przez pomyłkę

2020-09-30 20:42
publikacja
2020-09-30 20:42
fot. Reuters / FORUM

Dostęp do konta rządu Węgier na Twitterze, o nazwie About Hungary, został zawieszony przez pomyłkę – poinformował w środę Twitter w odpowiedzi na pytanie portalu hvg.hu.

Na pytanie portalu o powody zawieszenia konta, co nastąpiło w środę koło południa, Twitter odparł, że zawieszenie konta było zwykłą pomyłką i dostęp do niego został już przywrócony – pisze hvg.hu.

Według portalu potwierdzeniem dla tego wyjaśnienia zdaje się fakt, że konto było zawieszone tylko przez godzinę i o godz. 13 z powrotem było już dostępne.

Rzecznik rządu węgierskiego Zoltan Kovacs napisał na Facebooku po zawieszeniu konta, że fakt ten jest „nadzwyczaj ciekawy” w świetle tego, że Komisja Europejska w tym samym dniu opublikowała swój pierwszy roczny raport na temat praworządności w Unii Europejskiej.

„Wygląda na to, że ostatecznie zawitał nowy wspaniały świat, w którym może się przydarzyć coś tak absurdalnego, że giganty technologii zmuszają do milczenia tych, którzy mają inne zdanie niż liberałowie” – napisał Kovacs.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki