REKLAMA

Twitter zawiesił dziesiątki tysięcy kont związanych z ruchem QAnon głoszącym teorie spiskowe

2021-01-12 11:05
publikacja
2021-01-12 11:05
fot. Sattalat phukkum / Shutterstock

Twitter ogłosił we wtorek, że od piątku zawiesił ponad 70 tys. kont udostępniających głównie treści związane z głoszącym teorie spiskowe ruchem QAnon. Decyzja ma związek z niedawnym szturmem na Kapitol zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa.

"Biorąc pod uwagę gwałtowne wydarzenia, do których doszło w Waszyngtonie, i zwiększone ryzyko przemocy, zaczęliśmy w piątek po południu na stałe zawieszać tysiące kont, które były przeznaczone głównie do udostępniania treści QAnon" - ogłoszono w komunikacie. Dodano, że wiele osób, których konta objęto tym działaniem, prowadziło więcej niż jeden profil.

"Te konta były zaangażowane w udostępnianie na dużą skalę szkodliwych treści związanych z QAnon, a ich głównym celem było szerzenie tych teorii spiskowych w serwisie" - dodano.

Zwolennicy teorii QAnon głoszą w mediach społecznościowych teorie spiskowe mówiące m.in. o tym, że Trump potajemnie walczy z ogólnoświatowym spiskiem osób wykorzystujących seksualnie dzieci, w który zaangażowani są prominentni politycy Partii Demokratycznej, ważni urzędnicy i gwiazdy Hollywood - przypomina agencja Reutera.

W środę 6 stycznia tłum zwolenników Trumpa wtargnął na Kapitol. Odbywało się tam wówczas posiedzenie Kongresu w sprawie ostatecznego zatwierdzenia wyników listopadowych wyborów prezydenckich, w których urzędującego prezydenta pokonał Joe Biden z Partii Demokratycznej. Parlamentarzyści zostali ewakuowani z budynku, w zamieszkach zginęło pięć osób, w tym jeden policjant.

Wcześniej w Waszyngtonie odbywał się wiec zwolenników Trumpa. Urzędujący prezydent, przemawiając do zgromadzonych, po raz kolejny powtarzał niepoparte dowodami twierdzenia o sfałszowaniu wyborów. Już po szturmie na Kapitol Trump wezwał w opublikowanym na Twitterze nagraniu do pokojowego rozejścia się do domów, mówiąc jednocześnie, że "wybory skradziono".

W piątek Twitter poinformował, że na stałe zablokował prywatne konto Trumpa (@realDonaldTrump) w serwisie z powodu "podżegania do przemocy".

adj/ akl/ arch/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Wydawałoby się, że głupota ie jest karalna, a tu proszę, Twitter próbuje ją penalizować
abcx
A nie można udowodnić i pokazać wszystkim niedowiarkom że te wybory nie zostały jednak sfałszowane?
A nie czekaj, serwerownia z serwerami obsługującymi wybory w Nashville wyleciała w powietrze...
pstrzezek
A czy nie łatwiej udownodnić że ziemia nie jest płaska? A czekaj, przecież wszystkie dowody są sfabrykowane!
darius19
grzegorzkubik2021-01-10 11:43
"Tacy ludzie są najbardziej narażeni na powikłania poszczepienne. nie szczepić się ,stawiać opór i nich nie spełni się sen Bila Gatesa, który jest po prostu mordercą"
Witamy swirow od teorii spiskowych - przypominam ze ziemie jest plaska.
grzegorzkubik
Teorie spiskowe które okazują się prawdą. Gluten jako trucizna wywołująca choroby przewlekłe. Od 50 lat firma Monsanto produkuje i promuje środki ochrony roślin. Chleb, produkty pszenne żytnie są dziś trucizną. W Google jak wpiszecie hasło gluten to najpierw dowiecie się, że wszystko jest ok a ci co mówią o glutenie Teorie spiskowe które okazują się prawdą. Gluten jako trucizna wywołująca choroby przewlekłe. Od 50 lat firma Monsanto produkuje i promuje środki ochrony roślin. Chleb, produkty pszenne żytnie są dziś trucizną. W Google jak wpiszecie hasło gluten to najpierw dowiecie się, że wszystko jest ok a ci co mówią o glutenie to straszą. Tymczasem wystarczy w cukrzycy typu 2 odstawić zboża i po paru tygodniach choroba znika. Kto to nagłośni? Toż to cios dla koncernów farmaceutycznych. To jest bardzo ciekawe bo rosyjskie przeglądarki przekierowują na alternatywne metody leczenia i co co korzystają z tych porad są zadowoleni. Dzięki teoriom spiskowym medycyna podwyższyła dawaki witaminy D do 4 tys jednostek co ciągle jest za niską dawką bo powinno być minimum 10 tys. Teorie spiskowe okazują się prawdą. Ludzie są często dużo lepiej wyedukowani niż lekarze. Nie szczepią się, biorą witaminę C i lepiej wyglądają od szczepionkowców. Nie przejmują się cholesterolem bo normy cholesterolowe są zaniżone tak by zdrowy człowiek był uznany za chorego. Tymczasem cholesterol niszczy komórki nowotworowe.
pstrzezek
Widać że boli to zamykanie Parler'a i im podobnych. Z ciekawości sprawdzilem co to takiego. No bo jako lewak wychowany na Wyborczej i Faktach to co ja tam wiem w zestawieniu z majestatem profesora grzesia. No cóż, z polskich akcentów bryluje tam Ordo Iuris (mocne wejście) a potem cała masa podobnych do grzesia "kumatych" Widać że boli to zamykanie Parler'a i im podobnych. Z ciekawości sprawdzilem co to takiego. No bo jako lewak wychowany na Wyborczej i Faktach to co ja tam wiem w zestawieniu z majestatem profesora grzesia. No cóż, z polskich akcentów bryluje tam Ordo Iuris (mocne wejście) a potem cała masa podobnych do grzesia "kumatych" przyjaciół powierzchni płaskich.
iwonka50
Nie ma już wolności słowa również w Polsce, mediach głównego nurtu hamujących informacje o skutecznym leku na Covid który istnieje i już mnóstwo osób zostało wyleczonych. Ale jest to nie na rękę Pfizerom i innym. Do tego mniemana pandemia oparta na fałszywie wskazujących testach PCR. Takiej skali kłamstwa, szkodzącego Nie ma już wolności słowa również w Polsce, mediach głównego nurtu hamujących informacje o skutecznym leku na Covid który istnieje i już mnóstwo osób zostało wyleczonych. Ale jest to nie na rękę Pfizerom i innym. Do tego mniemana pandemia oparta na fałszywie wskazujących testach PCR. Takiej skali kłamstwa, szkodzącego zwykłym ludziom nie pamiętam a już trochę żyje na tym świecie.
jes
Co do tego leku iwonko to totalna bzdura. Wyrządza więcej szkód jak jest podawany niezgodnie z przeznaczeniem. Twój wspaniały lekarz odkrywca już się może szykować na pozwy pacjentów, których leczył wg "własnej metody".

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki