REKLAMA

Twitter od 22 listopada rezygnuje z reklam politycznych

2019-10-30 22:08
publikacja
2019-10-30 22:08

Od 22 listopada na Twitterze nie będzie można zamieszczać politycznych reklam - poinformował w środę Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny tego serwisu społecznościowego.

/ fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

"Podjęliśmy decyzję, by wstrzymać wszystkie polityczne reklamy na całym świecie na Twitterze. Wierzymy, że na zasięg wiadomości o treści politycznej trzeba zasłużyć, a nie go kupić" - napisał na swoim koncie w tym serwisie Dorsey.

Podkreślił, że nie chodzi o wolność wypowiedzi. "Chodzi o płacenie za zasięg. A płacenie za zwiększenie zasięgu politycznych treści niesie znaczące konsekwencje, na które obecna infrastruktura demokratyczna może nie być przygotowana" - dodał.

Szczegóły zakazu mają zostać opublikowane 15 listopada.

Decyzja Twittera zbiega się początkiem amerykańskiej kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się blisko za rok, 3 listopada 2020 roku.

W USA trwa dyskusja, jaką politykę powinny prowadzić media społecznościowe wobec zamieszczanych za ich pośrednictwem kłamstw i treści radykalnych. Facebook, który poddany jest szczególnej krytyce, wykluczył wprowadzenie zakazu politycznych reklam. (PAP)

mobr/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki