Twiti Investments i Glatton udzielą Mabionowi do 15 mln zł pożyczek

2020-08-12 16:10
publikacja
2020-08-12 16:10
fot. Krystian Maj / FORUM

Kontrolowany przez Macieja Wieczorka Glatton oraz kontrolowany przez Roberta Aleksandrowicza Twiti Investments udzielą Mabionowi do 15 mln zł pożyczek - podał Mabion w komunikacie prasowym.

Pożyczki zostaną spłacone w drodze konwersji na akcje serii U, które mają zostać wyemitowane na warunkach ustalonych WZ Mabion z połowy czerwca lub spłacone w formie pieniężnej nie później niż 31 marca 2021 roku.

Oprocentowanie pożyczek zostało uzgodnione na warunkach rynkowych jako oprocentowanie zmienne oparte na stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę.

"Jest to już kolejne wsparcie udzielane spółce przez akcjonariuszy-założycieli. Warto przypomnieć, że przed niespełna miesiącem Glatton sp. z o.o. udzieliła spółce pożyczki w kwocie 15 mln zł na refinansowanie kredytu w banku Santander. Wspólnie z zarządem spółki pracujemy nad pozyskaniem dla Mabionu finansowania potrzebnego do dalszego prowadzenia projektów, w tym oczywiście przede wszystkim złożenia do rejestracji i wprowadzenia leku MabionCD20 na rynek" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym zastępca przewodniczącego rady nadzorczej Mabionu Maciej Wieczorek. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki