PILNE

Tusk: to było siedem najpiękniejszych lat w moim życiu

2014-09-05 15:50
publikacja
2014-09-05 15:50
Flickr

To było siedem najpiękniejszych lat w moim życiu - powiedział w piątek premier Donald Tusk, który wkrótce obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej. Podczas wizyty w Rybniku podziękował za wsparcie i krytyczne uwagi.

Źródło: Flickr

Tusk pełni funkcję premiera od 2007 roku; po wyborach parlamentarnych w 2011 r. ponownie został szefem rządu. 1 grudnia formalnie obejmie urząd szefa Rady Europejskiej.

Premier przyjechał na Śląsk na zaproszenie posła Marka Krząkały, który jest kandydatem PO w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim. Podczas spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku premier powiedział, że to jedno z jego ostatnich wystąpień publicznych przed pożegnaniem się ze stanowiskiem szefa rządu i objęciem nowego stanowiska.

Chciałem podziękować za tych siedem lat wsparcia. To wsparcie było bezcenne, bo było też bardzo krytyczne wtedy, kiedy na to zasługiwałem. Ale niezależnie od tego, ile emocji towarzyszyło nam przez te siedem lat, to mam wrażenie, że kiedy spojrzymy wstecz i zobaczymy dzisiaj naszą Polskę, to wszyscy bez wyjątku mamy powody do satysfakcji - powiedział Tusk. Przyznał, że niektóre rzeczy można było zrobić lepiej.

Podkreślił, że było to siedem najpiękniejszych lat w jego życiu, bo dane mu było pracować dla Polski.

Tusk: Kopacz będzie świetnym premierem

Jeśli prezydent Bronisław Komorowski i parlament zdecydują się powierzyć Ewie Kopacz kierowanie rządem, będzie ona świetnym premierem - powiedział premier Donald Tusk. Lider PO jest przeciwnikiem tego, by wybory nowego szefa Platformy odbyły się tuż po wyborach samorządowych.

Tusk przekonywał na piątkowej konferencji prasowej w Rybniku, że Kopacz ma kwalifikacje zarówno charakterologiczne, jak i merytoryczne do pełnienia funkcji premiera. "Co do kompetencji - pracowałem z nią cztery lata, kiedy była ministrem zdrowia i zarówno kwalifikacje charakterologiczne - odwaga i bezinteresowność, jak merytoryczne, to ja nie mam wątpliwości, że będzie świetnym premierem, jeśli prezydent i parlament się na to zdecydują" - powiedział premier.

"Podkreślam to jeszcze raz: nasza rekomendacja jest rekomendacją Platformy przed konsultacjami z prezydentem" - dodał. Tusk zwrócił przy tym uwagę, że na zamianie funkcji marszałka Sejmu na tekę premiera Kopacz "traci pozycję wyższą". "Nie sposób więc podejrzewać jej o pustą ambicję w tej kwestii, bo będzie musiała zrezygnować z formalnie rzecz biorąc stanowiska ważniejszego niż premierowskie. Nie ma drugiej osoby w państwie, o której można by to samo powiedzieć, poza oczywiście prezydentem Bronisławem Komorowskim, ale on na szczęście nie ma zamiaru rezygnować" - powiedział.


(PAP)

kon/ par/ jra/

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~cyryl
kreatura okradla polakow i jeszscze sie cieszy nie zagrzejesz dlugo miejsca Muammar tez byl taki madry jak ty tylko ze ty przy nim jestes jak pluskwa zdrajco rudy
~as
Szczury pierwsze opuszczają tonący okręt.
~rad
nie ma idioto drugiej tak kłamliwej i pejoratwnej postaci jak kopacz .Trywialny umysł i zero kobiecości.
~KIMDZONGTUSK
JADE SE NA STOŁEK ZA 120 TYSI, ZA NICNIEROBIENIE, A WY POLACZKI ZASUWAJCIE DO 67 ROKU BUHAHAHAHA !!! DZIĘKI FRAJEROM KTÓRZY MNIE WYBRALI !!!
~ann
samyścierzeście go wybrali LUDU CIEMNY - czytać niezalezne media bo "stado z was baranów"
~ciagov
Kopacz, Bienkowska, Tusk... przeciez to sa ludzie, ktorzy maja sieczke zamiast mozgow. Jak to mozliwe, ze oni zajmuja najwyzej polozone stanowiska? Kto ma cel w tym, by na tych stolkach ustawic takie popychadla i pionki?
~calaprawda
ja p ............. !!!!!!!!! 7 najpiekniejszych lat podczas ktorych zrujnowal nasz kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~show
Podzielam zdanie Premiera. Przez te 7 lat za afery wywalono z PO Chlebowskiego, min. sportu pan S., potem zamiast wyrzucać przy każdej kolejnej aferze odwracano kota ogonem. Podwyższono wiek emerytalny, skradziono składki z ofe, przejęto kontrolę i rozpoczęto demontaż polskiego systemu SKOK. Wprowadzono ograniczenia w refundowaniu Podzielam zdanie Premiera. Przez te 7 lat za afery wywalono z PO Chlebowskiego, min. sportu pan S., potem zamiast wyrzucać przy każdej kolejnej aferze odwracano kota ogonem. Podwyższono wiek emerytalny, skradziono składki z ofe, przejęto kontrolę i rozpoczęto demontaż polskiego systemu SKOK. Wprowadzono ograniczenia w refundowaniu leków, zamknięto szpitale, przedszkola i szkoły. Zaciągnięto pożyczki unijne w bankach unii. Wprowadzono zmiany przepisów umożliwiających wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców. Zrezygnowano z postawienia na polski węgiel, podjęto wrogą próbę przejęcia Mennicy Polskiej. A TERAZ MOI DRODZY WACHA MOŻE BYĆ NAWET PO 15! I MAM TO GŁĘBOKO W D......PIE! WASZ PREMIER
~azaz
Chociaż raz powiedział prawdę ! Szkoda, że jak zwykle, teraz też myślał tylko o sobie !

Powiązane: Donald Tusk szefem Rady Europejskiej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki