REKLAMA

Tusk do wyborców Konfederacji: z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć

2020-07-01 15:29
publikacja
2020-07-01 15:29
Tusk do wyborców Konfederacji: z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć
Tusk do wyborców Konfederacji: z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć
fot. Goran Stanzl / / PIXSELL

Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z wami wygrać. Z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć. Są w tym naprawdę nieźli - taki wpis do wyborców Konfederacji skierował w środę szef Europejskiej Partii Ludowej, b. premier Donald Tusk.

Kandydat Konfederacji, poseł Krzysztof Bosak zajął w niedzielnych wyborach prezydenckich czwarte miejsce. Głosowało na niego 1 317 380 (6,78 proc.) Polaków.

Podczas wieczoru wyborczego, zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwrócili się do Bosaka i jego elektoratu. Obaj podkreślali, że co prawda wiele ich dzieli z kandydatem Konfederacji, ale są też sprawy, w których mogliby się porozumieć.

"W bardzo wielu sprawach dotyczących Polski, tego, jak Polska powinna być reprezentowana, jak powinny być prowadzone polskie interesy bardzo niewiele dzieliło nas i dzieli z panem Krzysztofem Boskiem - w bardzo wielu sprawach myślimy podobnie" - mówił Duda.

Trzaskowski powiedział natomiast: "Wiele nas różni, ale zawsze mówiłem przed debatami, że mimo że mamy inną wizję, to wiem, że panu na czymś naprawdę zależy". "Jeśli chodzi o pomoc przedsiębiorcom i walkę z państwem, które się we wszystko wtrąca, mamy takie same poglądy z większością obywateli, którzy zagłosowali na pana" - dodał.

W środę do wyborców Konfederacji zwrócił się na Twitterze Donald Tusk. "Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami WYGRAĆ. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was ZNISZCZYĆ. Są w tym naprawdę nieźli (pisownia oryginalna - PAP).

Druga tura wyborów - z udziałem Dudy i Trzaskowskiego - odbędzie się 12 lipca. (PAP)

mkr/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
carlito1
O kurcze jak Tusk zwraca uwagę na konfederację to znaczy że zaczyna ona stwarzać realne zagrożenie dla ładu popis.... Cieszę się :)
przemek_opinia
p. Tusk co Pan plecie? To przecież Wy zakazywaliście Marszów Niepodległości - p.Tusk i PO. To wy wysyłaliście nieoficjalne meldunki ujawnione w policji, że ma dochodzić ze strony policji do prowokacji, a następnie siłą należy pacyfikować tłum podczas marszu. Wtedy TVN grzecznie stoi na poboczu i nagrywa wybiórczo p. Tusk co Pan plecie? To przecież Wy zakazywaliście Marszów Niepodległości - p.Tusk i PO. To wy wysyłaliście nieoficjalne meldunki ujawnione w policji, że ma dochodzić ze strony policji do prowokacji, a następnie siłą należy pacyfikować tłum podczas marszu. Wtedy TVN grzecznie stoi na poboczu i nagrywa wybiórczo bardziej agresywnych nacierających na kordon policji. I wtedy w głównym wydaniu Faktów pojawiał się news, że Konfederacja to faszyści. I wypowiedzi polityków PO w stylu: "tak, nie ma zgody na faszyzm w naszym kraju". Nie zapnij o tym Konfederacjo kto Was tak pięknie traktował, a teraz próbuje bez tonu i gustu namieszać i wywracać wszystko do góry nogami. Donald Tusk doradza Konfederacji co dla niej jest dobre. Zaczyna być śmiesznie. Jeśli pamięć ludzi sięga faktycznie do 4 lat wstecz to radze sięgnąć dalej i przypomnieć sobie prowokacje w stronę środowisk patriotycznych i narodowościowych jak Was PO zwyzywało i do tańca z TVNem oskarżało i wycierało najgorszymi i nieprawdziwymi stwierdzeniami.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki