Tusk do Kaczyńskiego: Chodźmy na długi spacer, uwolnijmy Andrzeja i Rafała od naszych sporów

2020-07-04 14:08
publikacja
2020-07-04 14:08
fot. Kacper Pempel / FORUM

Chodźmy Jarosławie na długi, wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, by uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji - napisał w sobotę na Twitterze były premier Donald Tusk, zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny" - napisał na Twitterze Tusk, były premier i były szef Rady Europejskiej, a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

W ostatnich dniach kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski często wspominał o tym, że Tusk nie uczestniczy już w polskiej polityce i dodawał, że czas, by tak samo było z Kaczyńskim.

"Donald Tusk odszedł z polityki, dziś jest czas na to, żeby z polityki odszedł też Jarosław Kaczyński" - mówił w piątek w Zduńskiej Woli kandydat KO na prezydenta.

Z kolei w sobotę w Ostrzeszowie Trzaskowski stwierdził, że "skoro już nie ma na polskiej scenie politycznej Donalda Tuska, to może czas, żeby nie było na niej także Jarosława Kaczyńskiego".

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
spaceavenger
Oferta przypomina kuszenie przez szatana na pustyni...
przemek_opinia
Ubolewam, że dorośli ludzie myślą, że Donald Tusk zajmuje swoje stanowisko, ponieważ był dobrym politykiem. A może co bardziej prawdopodobne jest politykiem wspieranym przez Niemcy, ponieważ sukcesywnie przyczynił się do upadłości stoczni. Setki specjalistów tworzących razem niezwykle konkurencyjny na świecie zespół Ubolewam, że dorośli ludzie myślą, że Donald Tusk zajmuje swoje stanowisko, ponieważ był dobrym politykiem. A może co bardziej prawdopodobne jest politykiem wspieranym przez Niemcy, ponieważ sukcesywnie przyczynił się do upadłości stoczni. Setki specjalistów tworzących razem niezwykle konkurencyjny na świecie zespół stali się zbędni. Kto wygrywa? Hamburg. Jak to jest, że mamy port DCT Gdańsk, a podczas otwarcia profesor Witold Andruszkiewicz w paździeniku 2011 roku mówi o obniżkach przewozów kontenerów do Hamburga, ale obniżek na przewozy do Gdańska już nie ma: https://youtu.be/md1feIljn2k?t=228

Jak myślicie, kto to zmienił. PO? Nie. Być może niedobry PiS, od którego też czasu PKN Orlen stał się potęgą w tej części Europy i podobnie jak PGNIG poszerza sieć produkcji, dystrybucji. Choć Wy w swoich negatywnych opiniach opieracie się na statystykach giełdowych i czynnikach zmiennych niezależnych często od koniunktury politycznej, a bardzo łatwej przy spekulacjach inwestycyjnych.
1a2b
Polacy zapraszają Tuska na spacerniak w Wronkach.
gregzacha
Dziwie się Donaldowi że chce się mu gadać z tym zaściankowym frustratem
1a2b
A ja się dziwię że Tusk coraz to się odszczekuje, doskonale wiedząc, że żadnego kontaktu nie będzie.
polak2
To już Merkel nie chce z nim chodzić? szuka kolegi ? a Schetyna -na cygaro i gałę ......osmiorniczki podrożały ....
and00
Słaba prowokacja tego protegowanego Angeli
Kaczyński właśnie miał operacje wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego a ten przymuł go zaprasza na długi spacer...
Chyba kreatorzy wizerunku i nienawiści nie są polakami, bo jak ktoś się zajmuję naszą polityka to powinien mieć o tym pojęcie
jes
Prawdziwy patriota - "polakami". I jak ktokolwiek ma szanować nasz naród?

Jak Kaczyński - Rosjan zawsze napisze dużą literą. Tradycje rodzinne i nawyk z dzieciństwa. Sponsora trzeba szanować.
przemek_opinia odpowiada jes
Jes - nie zawracaj głowy.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki