Tusk będzie zarabiał 30 tys. zł miesięcznie, półtora raza więcej niż Duda

Donald Tusk będzie zarabiał 30 tys. zł miesięcznie, półtora raza więcej niż Andrzej Duda; gdyby został prezydentem, straciłby fortunę – poinformował czwartkowy "Super Express".

(fot. Hannah McKay / Reuters)

Gazeta podała, że Tusk, który stanął na czele Europejskiej Partii Ludowej, będzie zarabiał niemal 30 tys. zł miesięcznie, czyli prawie 360 tys. rocznie. Jeśli były premier zostałby prezydentem Polski, zarabiałby zdecydowanie mniej, ok. 20 tys. zł miesięcznie.

Tuskowi jako przewodniczącemu Europejskiej Partii Ludowej będą też – jak zauważył "SE" - przysługiwać m.in. limuzyna z szoferem, gabinet z sekretariatem czy pokaźny fundusz reprezentacyjny.

Gazeta przypomniała, że za kilka dni Tusk pożegna się ze stanowiskiem szefa Rady Europejskiej. Według "SE", w ciągu pięciu lat zarobił tam niemal 7 mln zł.

Donald Tusk będzie miał także najwyższą emeryturę w Polsce. Świadczenie obecnego szefa Rady Europejskiej  będzie wynosić także 30 tys. zł. Jako szef Rady Europejskiej od stycznia 2019 r. dostaje on uposażenie w wysokości 140 tys. zł miesięcznie. "Były premier otrzyma gigantyczną emeryturę z Unii Europejskiej, a do tego dojdzie mu świadczenie z Polski - to daje w sumie właśnie 30 tys. zł.

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
19 37 mrbean

NIEWIARYGODNE, że agent niemiecki był premierem Polski

! Odpowiedz
28 21 _jasko

32 tysiące złotych miesięcznie to zarobki sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Nowej Izby utworzonej przez PiS dla pochlebców tej partii

! Odpowiedz
52 35 grab

I cieszy mnie to, bo sobie na to zapracował a wszystkie trole jeśli mu zazdroszczą mają też szanse podążać taką drogą. Spróbujcie a zobaczycie , że to nie takie proste!

! Odpowiedz
2 0 po_co

Masz rację zapracował sobie ale w przeciwieństwie do Ciebie mnie to nie cieszy.
Cieszyło by mnie gdyby te 140 zł i 30 tys. zł płaciła mu Polska która stawiała by mu warunki i oczekiwała ich spełnienia, nie cieszy mnie że płaci mu jakaś Europa, której nie znam i w której się nie wychowywałem.

Jak myślisz czyje interesy są dla niego ważniejsze Polski która mu nie płaci czy Europy w której kieszeni siedzi już od wielu lat ?

Nie interesuje mnie kim był i co robił interesuje mnie kim jest i co może zrobić. Jeżeli powstaje konflikt interesów w głowie tego człowieka to nikt nie zmusza go do posiadania Polskiego paszportu, może go oddać i czystym sumieniem służyć Europie. Natomiast tak długo jak jest Polakiem, a w szczególności gdy zajmuje wysokie stanowisko powinien przedkładać dobre imię swojego państwa ponad własne interesy.

Jako obywatel Polski ma prawo nie zgadzać się z opiniami obecnie rządzących polityków, jako polityk partii ma prawo walczyć o zdobycie władzy, a jako Polak ma wpierać za granicą legalnie wybraną władzę, a nie szukać pomocy w rękach obcych !

Ludzie tego nie rozumieją ale wolność można wywalczyć tylko własnym potem i własną krwią, nie da się wywalczyć wolności obcym bagnetem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 52 1a2b

A ile to jest w srebrnikach?

! Odpowiedz
41 16 grab

A ty srebrniku wiesz o tym , że Jezus był żydem? A miliony ludzi i ty się do niego modlicie!

! Odpowiedz
1 2 zenonn

"co zdradziecki apostoł mógłby sobie kupić za 30 srebrników w swoich czasach. Okazuje się, że faktycznie niewiele, bo parę dobrej jakości sandałów, półtora litra oliwy I klasy czy trzysta jabłek."

! Odpowiedz
24 40 sonmi451

"Donald Tusk będzie miał także najwyższą emeryturę w Polsce. Świadczenie obecnego szefa Rady Europejskiej będzie wynosić także 30 tys. zł."

"Gertruda Uścińska, prezes ZUS, nie ma wątpliwości, że obecny system emerytalny nie wystarczy, by w nieco bardziej odległej przyszłości zapewnić godziwe świadczenia. Już w roku 2040 będą one wyjątkowo niskie."

A GDZIE KONSTYTUCYJNA ZASADA RÓWNOŚCI? CZYŻBY TUSK I POLITYCY - EUROPOSŁOWIE MIELI KORYTARZ EKSTERYTORIALNY W POLSKIM SYSTEMIE EMERYTALNYM?!

USZCZELNIĆ NATYCHMIAST!

KON-STY-TUC-JA!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
52 24 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 32 sonmi451

PRYWATYZACJA ZYSKÓW - USPOŁECZNIENIE STRAT

PRZYKŁAD JAK MALOWANY

MONEY FOR NOTHING

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.