REKLAMA

Tusk: Zawieszamy proces ratyfikacji ACTA

2012-02-03 15:11
publikacja
2012-02-03 15:11
Musimy się upewnić, czy ACTA są stuprocentowo bezpieczne dla obywateli - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej. Przeanalizowane zostanie też prawo krajowe, które być może zostanie zmienione.

- Zaczynam zdawać sobie sprawę, że ta debata może zrewidować tradycyjne postrzeganie praw własności - powiedział Tusk. Dzisiejsze przepisy, które w nierównowadze trzymają twórców i użytkowników, muszą zostać przeanalizowane - dodał Premier.

Donald Tusk przyznał, że zbyt pochopnie chciał ratyfikować ACTA, nie biorąc pod uwagę zmian w wymianie dóbr kultury, jakie zaszły w ostatnich latach. Wezwał do rozpoczęcia konsultacji i rozmów na temat umowy. - Debata powinna się rozpocząć natychmiast i mieć charakter otwarty - powiedział premier.

- Nie mam wątpliwości, że przepisy polskiego prawa są bardziej restrykcyjne niż te wynikające z ACTA - stwierdził Tusk. - Chcemy, by porządek w Polsce był najbardziej wolnościowy, oczywiście w ramach prawa międzynarodowego, nie będziemy wyspą. Niech jednak przepisy będą tak liberalne, jak to tylko możliwe - powiedział premier.

Nie będzie żadnych dymisji w związku z podpisaniem ACTA. Premier powiedział, że głównym problemem był "brak wrażliwości", natomiast formalnie nie można nikomu zarzucić niedopatrzenia. Zaznaczył jednak, że ma żal do swoich urzędników.

- Złudzeniem jest zastosowanie tych samych przepisów w realu i w internecie - zaznaczył Donald Tusk. Jednocześnie powiedział, że niektóre formy aktywności powinny zostać zakazane. Należą do nich pornografia dziecięca, niektóre formy hazardu i to, co ogólnie nie jest zgodne z polskim prawem.

Finalnie może okazać się, że umowa nie zostanie ratyfikowana - dodał Tusk.

/ms, media
Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~Caesar
Tusk ma żal do swoich urzędników : a niby konkretnie do których i o co ???? Przecież Sam Pan z Rudą Głową wrócił z urlopu i pomimo fali protestów upoważnił (czytaj : NAKAZAŁ) podpisanie Pani Ambasador ACTA . A wystarczyło zawiesić podpisanie i co by się stało ???
Nie dostałby podziękowań od sponsorów ? (czyli kalendarzyka z długopisem???)
~Zbulwersowana
Nie ma czegoś takiego jak zawieszenie ratyfikacji, bo ACTA takiej możliwości nie przewiduje (można tylko odstąpić od umowy poprzez pisemne powiadomienie Depozytariusza), a premier mówiąc o zawieszeniu gra na zwłokę! Niech tylko sprzeciwy ucichną a Euro2012 minie, wtedy po cichu, po wielkim cichu sejm wszystko przyjmie. Nie dać się Nie ma czegoś takiego jak zawieszenie ratyfikacji, bo ACTA takiej możliwości nie przewiduje (można tylko odstąpić od umowy poprzez pisemne powiadomienie Depozytariusza), a premier mówiąc o zawieszeniu gra na zwłokę! Niech tylko sprzeciwy ucichną a Euro2012 minie, wtedy po cichu, po wielkim cichu sejm wszystko przyjmie. Nie dać się zwieść obietnicom bez pokrycia, bo wszyscy już wiemy, czym one się kończą - NICZYM DOBRYM dla nas. Patrzeć im na ręce i czytać wszystko uważnie i ze zrozumieniem, żebyśmy za błędy idiotów nie musieli płacić do siódmego pokolenia. Tak dla ciekawostki, dlaczego w polskich artykułach można przeczytać, ze nawet jeśli Polska go nie ratyfikuje, to nic nie zmieni sytuacji? Czytam artykuły na anglojęzycznych portalach i tam wyraźnie pisze, że brak ratyfikacji w choćby jednym kraju Unii powoduje, że cała umowa traci ważność. Więc nie dać sobie oczu zamydlić, składać wnioski o referendum w sprawie ACTA i protestować.
~Człowiek
Moja człowiecza natura podpowiada mi, że pan Tusk ma nasrane w gacie przed bardzo prawdopodobnym zbojkotowaniem Euro2012 przez młodzież, którą on dyma od dawna. Jak to? A tak to, że owe dymanie udawało mu się do tej pory ukryć w cudownej chmurce słodkiego pierdzenia, lecz pozwalając aby sprawa z ACTA nabrała wagi legislacyjnej, puścił Moja człowiecza natura podpowiada mi, że pan Tusk ma nasrane w gacie przed bardzo prawdopodobnym zbojkotowaniem Euro2012 przez młodzież, którą on dyma od dawna. Jak to? A tak to, że owe dymanie udawało mu się do tej pory ukryć w cudownej chmurce słodkiego pierdzenia, lecz pozwalając aby sprawa z ACTA nabrała wagi legislacyjnej, puścił dorodnego kleksa, który będzie od teraz ściekał frywolnie po jego dupie do samych kostek. Przy każdym ruchu pana Tuska owy kleks będzie się rozcierał i pozostawiał za panem T rozpoznawalny SMRÓD, który nie pozwoli wkurwionemu młodemu narodowi zapomnieć o prawdziwych intencjach jego "wodza". Nareszcie k***a, nareszcie! Zatem panie T - sssrrru!
~ssis
OSTRZEŻENIE
Tusk i jego ferajna z PO są zagrożeniem wszystkiego co normalne dla ludzi i kraju dlatego trzeba ich wyeliminować
~Well
Sranie w banie. na 100% chce wprowadzić i wprowadzi tylko że później gdy sprawa ucichnie. Rodacy, nie zaprzestawajcie walczyć! Walka dopiero się zaczyna! 20 lat zdrad i wyzysku to dostatecznie dużo. Czas ich siłą stamtąd wyrzucić. Da się (patrz Irlandia) tylko trzeba chcieć, walczmy!
~666
tylko wielcy potrafią przyznać sie do błedu , zobaczymy czy tusek ma jaja
~jo33
NO FOR ACTA, sign the petition do UE, over 1.500.000 votes
http://www.avaaz.org/en/​eu_save_the_internet_spread​/?wDpSkcb

Podpisujcie petycję do Parlamentu EU, już ponad 1.500.000 głosów http://www.avaaz.org/en/​eu_save_the_internet_spread​/?wDpSkcb
~jon
Nie cieszyłbym się. proces wprowadzania ACTA jest wprowadzany stopniowo a machina już ruszyła. Wielu prawników wypowiada się że brak zapisów wprost które są niebezpieczne, że nasze prawo te kwestie reguluje. Tak naprawdę niewiele zależy tylko od naszych protestów. Umowa została podpisana i proces ratyfikacji musi kiedyś zostać zakończony.Nie cieszyłbym się. proces wprowadzania ACTA jest wprowadzany stopniowo a machina już ruszyła. Wielu prawników wypowiada się że brak zapisów wprost które są niebezpieczne, że nasze prawo te kwestie reguluje. Tak naprawdę niewiele zależy tylko od naszych protestów. Umowa została podpisana i proces ratyfikacji musi kiedyś zostać zakończony. najsmutniejsze jest to że już nic od nas nie zależy.
Zapamiętajcie słowo harmonizacja prawa, za kilka lat to co jest w ACTA przeniknie do naszego prawa.
Anglosasi pisząc umowy patrzą również na procesy, stosują zasadę trującej pigułki. Druga strona która podpisuje umowę nie wyczuwa zagrożenia. Jednak uwzględniając inne czynniki otoczenia prawnego skutki podpisania umowy są takie jakie chce pierwsza ze stron. Jedyna szansa to nieratyfikowanie umowy przez państwa które podpisały umowy.
Nie wiele zależy tylko od naszych protestów ale wiele zależy od protestów we wszystkich państwach które podpisały umowy.
~Marcin
Po prostu Tusk sie wystarszył nas młodych szczegolnie to pokazało jaką jestesmy siłą.
Bardzo mnie cieszy że jesteśmy silni i że nie damy sobie tak pogrywać.
Co Panie Tusk ?strach obleciał? poparcie maleje?To dopiero początek problemów żałosnej władzy.Ludzie nie dajmy sie niszczyć walczmy teraz o cene paliw !!!
Widać że
Po prostu Tusk sie wystarszył nas młodych szczegolnie to pokazało jaką jestesmy siłą.
Bardzo mnie cieszy że jesteśmy silni i że nie damy sobie tak pogrywać.
Co Panie Tusk ?strach obleciał? poparcie maleje?To dopiero początek problemów żałosnej władzy.Ludzie nie dajmy sie niszczyć walczmy teraz o cene paliw !!!
Widać że Tusk nie jest Bogiem a my stadem baranów.Na koniec jesteś żałosny TUSK nie moge mówić na Pan nie może mi to przez gardło przejść dlatego że sprzedajesz sie UE i niszczysz nasz kraj i nas-Nie pozwolimy na to !!!!!
~kibic111
Ludzkie panisko z tego Tuska. Jak zobaczył spadające słupki zaczął mówic ludzkim głosem.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki