REKLAMA

Tusk: Wódz, jego partia i kapłani, to ich bezpieczeństwa strzeże policja

2020-10-31 13:45
publikacja
2020-10-31 13:45
fot. Kacper Pempel / FORUM

Wódz, jego partia i kapłani; to ich bezpieczeństwa strzeże policja, to ich interesy są najwyższym państwowym priorytetem; obywatele przed zarazą muszą bronić się sami; Kalifat Polska 2020 - napisał w sobotę w mediach społecznościowych b. premier Donald Tusk.

"Wódz, jego Partia i Kapłani. To ich bezpieczeństwa strzeże policja, to ich interesy są najwyższym państwowym priorytetem. Obywatele przed zarazą muszą bronić się sami. Kalifat Polska 2020" - napisał w sobotę na Twitterze Tusk.

Protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

W piątek w stolicy odbył się marsz "Na Warszawę", organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Protestujący przeciwko wyrokowi TK przeszli z centrum, pod dom prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Przed domem szefa PiS na warszawskim Żoliborzu ustawiono blokadę policyjną, która wyłączyła około 200-metrowy odcinek obu jezdni. Protestujący skandowali: "J...ć PiS", "Myślę, czuję, decyduję". Wśród transparentów były m.in.: "Dlaczego wkur... ludzi", "wolna Polska i aborcja" i "Nie będę twoją męczennicą". W trakcie demonstracji zostały odpalone petardy i race.

Tego samego dnia do Sejmu wpłynął projekt prezydenta Andrzeja Dudy przewidujący wprowadzenie nowej przesłanki umożliwiającej przerwanie ciąży; aborcja byłaby możliwa w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych, nie umożliwiałoby jej wystąpienie innych wad rozwojowych. (PAP)

rbk/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
marszalek2020
Ten człowiek ma chyba coraz bardziej nierówno pod sufitem. Chce sprowadzać muzułmanów do Polski, (może dla córki) i nie podoba mu się kalifat.
Albo pisze do ludzi, którzy zupełnie nie interesują się czy to co trafia do ich głowy ma jakikolwiek sens, ważne żeby pisał jakiś celebryta, im głupszy tym lepszy :)
Tusk
Ten człowiek ma chyba coraz bardziej nierówno pod sufitem. Chce sprowadzać muzułmanów do Polski, (może dla córki) i nie podoba mu się kalifat.
Albo pisze do ludzi, którzy zupełnie nie interesują się czy to co trafia do ich głowy ma jakikolwiek sens, ważne żeby pisał jakiś celebryta, im głupszy tym lepszy :)
Tusk niedługo prześcignie Wojewódzkiego i Giertycha, wspomnicie jeszcze moje słowa :)
endes
Odezwał się ryży! Z odezwą do lewakow... nie wrocisz tu już karierowiczu... lewactwo nie będzie rządziło tym krajem pomimo twoich mobilizujacych nawoływań... siedzi w Brukseli i tylko czeka na taki moment aby zaognić sytuację... pffffeee!
venus_
Tusk nigdy nic mądrego nie powiedział.
max5000
Kalifat to masz Donek w Brukseli gdzie są dzielnice, do których nawet policja się nie zapuszcza. Tak samo jest w Berlinie i w Paryżu. To zasługa twojej cioci Angeli, która zaprosiła do europy 2 mln nielegalnych emigrantów bez dokumentów i liberałów do ktorych ty się zaliczasz. Swoją drogą jak to możliwe, że prezydentem Kalifat to masz Donek w Brukseli gdzie są dzielnice, do których nawet policja się nie zapuszcza. Tak samo jest w Berlinie i w Paryżu. To zasługa twojej cioci Angeli, która zaprosiła do europy 2 mln nielegalnych emigrantów bez dokumentów i liberałów do ktorych ty się zaliczasz. Swoją drogą jak to możliwe, że prezydentem UE, w której mieszka ok. 300 mln ludzi został człowiek, który nie zdobył nawet 1 głosu w wyborach. To są wasze europejskie standardy demokracji.
prs
Bog stworzyl rudego, by unikac jego..
and00
"Kalifat Polska 2020 - napisał ... Donald Tusk"
Kto jak kto ale kalifat, taki prawdziwy, muzułmański, to właśnie on nam chciał zafundować,
dlaczego_nie
Napewno . Dlatego dzerek ściągnął uchodźców z syrii
max5000
Dokladnie. Gdyby w 2015 wybory w Polsce wygrało PO to mielibyśmy własnie kalifat. Kilkaset tys. nielegalnych emigrantów muzułmańskich z Afryki.
demeryt_69
Tuskaczenka nie powinien kopać psychicznie chorego :)

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki