REKLAMA

Tusk: Ukraina jest częścią rodziny europejskich narodów; mamy nadzieję, że będzie członkiem UE

2021-12-01 11:30
publikacja
2021-12-01 11:30
Tusk: Ukraina jest częścią rodziny europejskich narodów; mamy nadzieję, że będzie członkiem UE
Tusk: Ukraina jest częścią rodziny europejskich narodów; mamy nadzieję, że będzie członkiem UE
fot. Mikhail Palinchak / / ZUMA Press

Ukraina jest częścią rodziny europejskich narodów; wszyscy mamy nadzieję, że Ukraina będzie członkiem UE i będziemy działać na rzecz tego, by to marzenie to się spełniło - mówił w środę w Kijowie przewodniczący PO Donald Tusk.

Tusk wziął w środę udział w Forum Bezpieczeństwa w Kijowie.

Przewodniczący PO w swym wystąpieniu zauważył, że wszyscy dostrzegają zagrożenie, które zbliża się do granic Ukrainy oraz do polsko-białoruskiej granicy. Wskazywał, że Ukraina należy do rodziny europejskich narodów. "To nie ulega wątpliwości i leży to w interesie całej europejskiej rodziny" - zaznaczył lider Platformy.

"Dziesiątki, tysiące Europejczyków są waszymi sojusznikami, przyjaciółmi i wspierają was. Wszyscy mamy nadzieję, że Ukraina będzie członkiem Unii Europejskiej i będziemy działać na rzecz tego, by to marzenie to się spełniło" - podkreślił szef PO.

Tusk przypomniał, że - gdy przemawiał w ukraińskim parlamencie - mówił o tym, że nie może być bezpiecznej Unii Europejskiej bez bezpiecznej i demokratycznej Ukrainy. "Zrobię wszystko, by się upewnić, że polska społeczność, przyjaciele stoją u waszego boku, bo - jak już mówiłem wcześniej - jest to w interesie naszej wspólnej przyszłości" - zadeklarował.

Przewodniczący PO wskazywał, że Ukraińcy jako naród muszą być zjednoczeni. Zwrócił uwagę, że w Polsce również mamy do czynienia z wewnętrznymi walkami m.in. między poszczególnymi partiami politycznymi. "Jestem przekonany, że na Ukrainie wszyscy politycy powinni być zjednoczeni w wysiłku na rzecz obrony kraju, ustalając bardzo klarowne priorytety - dla demokratycznego rozwoju kraju. I nic nie powinno niszczyć tej jedności" - podkreślił.

"Dajecie światu przykład, jak być gotowym do obrony europejskich wartości, jak również granic waszego państwa" - mówił również Tusk do uczestników Forum. Przekonywał też, że nikt nie poświęci się dla Ukrainy lepiej niż sami Ukraińcy. "Tylko wy możecie bronić integralności terytorialnej swojego kraju, budować instytucje demokratyczne" - wskazywał.

Tusk mówił również o polskiej drodze do demokracji. Wskazywał, że nasz kraj ma obecnie wielu przyjaciół i sojuszników. "Powinniście polegać na waszych przyjaciołach i sojusznikach, rozmawiać z nimi, mówić im o swej sytuacji, ale również być bardziej zdeterminowanymi w działaniach" - wskazywał szef PO.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jag63
Ukraina będzie w Unii Europejskiej i będzie też w NATO.

A teraz wściekajcie się i minusujcie, ruskie trolle.

.
ajwaj_
""do obrony europejskich wartości""

Wreszcie o nich cós wiadomo, piosenka o UPA jest oficjana piesnia Urainy
_________________
362. sposoby UPA na mordowanie Polaków

https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331
wrecker
Co mają chorzy ludzie z UPA i ich zbrodnie sprzed 70 lat do całego, współczesnego społeczeństwa Ukrainy
ajwaj_ odpowiada wrecker
70 lat :)
Wlacz kalkulator:

KRESY.PL
""Ukraina: złożono projekt ws. uroczystych, państwowych obchodów 80. rocznicy powstania UPA
Zgodnie z treścią projektu uchwały o świętowaniu w 2022 roku na poziomie państwowym 80. rocznicy powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii, ukraiński rząd
70 lat :)
Wlacz kalkulator:

KRESY.PL
""Ukraina: złożono projekt ws. uroczystych, państwowych obchodów 80. rocznicy powstania UPA
Zgodnie z treścią projektu uchwały o świętowaniu w 2022 roku na poziomie państwowym 80. rocznicy powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii, ukraiński rząd miałby m.in. zadbać o miejsca pochówku upowców w Polsce.

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-zlozono-projekt-ws-uroczystych-panstwowych-obchodow-80-rocznicy-powstania-upa/
wrecker odpowiada ajwaj_
"Złożono projekt" tylko nie napisano przez kogo. To tak jak u nas Kaja Godek złoży jakiś projekt a potem w świat idzie informacja, że cała Polska ma zaćmienie umysłowe
czarny_bambo
Ciekawe jakie Tuskinio prowadzi interesy na wschodzie ze tak obstaje za Ukraina. Mocna gospodarczo Ukraina jest sprzeczna z polityka Polskiego rzadu.
administratorosiedla
Rzygać mi się chce jak widzę tego typa.
wrecker
Co dopiero musisz czuć jak widzisz dziada z Żoliborza i kosmiczne ceny oraz opłaty, które nam zafundował
grab
A nie można z Rosją prowadzić polityki przyjaźni?
endes
… powiedział „demokrata” k…a!

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki