Tusk: PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata

To tylko kwestia przesunięcia w czasie, ale PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata - mówi w wywiadzie dla sobotniej "Gazety Wyborczej" szef Europejskiej Partii Ludowej, były lider PO Donald Tusk.

(fot. Mikhail Palinchak / ZUMA Press)
Były lider Platformy Obywatelskiej w wywiadzie dla "GW" zaznaczył, że jest przekonany, że system zbudowany przez Prawo i Sprawiedliwość "zapadnie się nawet nie ze względu na skuteczność opozycji, ale pod ciężarem łajdactwa", jakie ta partia funduje.

"Widać teraz każdego dnia, jak to zaczyna się kruszyć. Proszę sobie wyobrazić, jak z miesiąca na miesiąc będzie narastał ich strach. Strach tych, którzy teraz rozwalają system sędziowski, obrażają sędziów, szantażują ich, wyrzucają z pracy, organizują hejt przeciw nim. Ta władza najzwyczajniej w świecie boi się odpowiedzialności, i słusznie - jest wiele ewidentnych powodów do pociągnięcia wielu funkcjonariuszy tej władzy do odpowiedzialności karnej i procesowej" - ocenił Tusk.

Tusk zapytany o swój dystans czy sceptycyzm do działań Fransa Timmermansa (który w nowej KE będzie odpowiadać za Europejski Zielony Ład), kiedy zaczynały się pierwsze postępowania dotyczące praworządności w 2016 r., zaznaczył, że od pierwszego dnia do dziś miał i ma ambiwalentny stosunek do tego, co robi się w Brukseli wobec Polski. "Niezależnie od idiotycznej retoryki PiS nikt z nas nie chciałby, żeby Europa zajmowała się Polską jako pacjentem" - stwierdził. "Ale z drugiej strony bierność instytucji europejskich mogłaby oznaczać - i byłaby tak odbierana przez część Polaków - przyzwolenie na to, co się działo. Trzeba było robić wszystko dla chronienia polskiej reputacji" - powiedział.

Podkreślił również, że nikogo nie namawiał, by sprawa Polski trafiła na forum Rady Europejskiej (...) Ale Timmermansowi wystawiłbym bardzo pozytywną ocenę".

mchom/ skr/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 4 specjalnie_zarejestrowany2

Pisowscy trolle od 5 lat wklejają te same komentarze "oni kradli więcej", teraz już raczej tylko śmieszą.

! Odpowiedz
9 14 jerloz210935

Panie Tusk duża w tym zasługa waszych 8 letnich rządow,że PIS doszedł do władzy. Pewność zwycięswa,ciągle kręcenie śruby,wiek emerytalny,OFE ,przywileje kościoła i elit,tak nie można narod też chce korzystać z zmian ustrojowych.

! Odpowiedz
28 61 pakamera

Łajdactwo,to zafundowała Polakom Platforma pod twoim kierownictwem.Okradliście ludzi z prawa do wcześniejszej emerytury.Ukradliście pieniądze,które wcześniej pod przymusem zdzieraliście pod postaciom OFE.Pod waszymi skrzydłami kwitła zorganizowana przestępczość gospodarcza.Masz czelność mówić o łajdactwie,skoro ty i Rostowski byliście pierwszymi łajdakami Rzeczpospolitej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
48 18 jkendy

... no ale sądów przejmować nie próbowali jak obecna władza. A cel pisu jest jeden, tuszowanie własnych przestępstw i prześladowania opozycji. No i TVP tez nie było tuba propagandy narodowo-socjalistycznej. No i typki w rodzaju Piotrowicza nie były w TK. Dodatkowo prezesem NIK nie był człowiek z kontaktami w półświatku przestępczym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
24 46 silvio_gesell

Zatrudnij się jako śmieciarz, a przestań mówić.

! Odpowiedz
37 14 panzerkampfwagen_marian

Na kazaniach uczą takiej mowy miłości?

! Odpowiedz
1 2 silvio_gesell odpowiada panzerkampfwagen_marian

To jest potrzebny zawód. Demagog nie.

! Odpowiedz
7 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
33 53 ploosz

Rzekomoz kim przegra PiS? Z tymi ktorzy podniosą kobietom wiek emerytalny z 60 do 67 lat w sytuacji gdy po 50 roku zycia zadnej roboty znalesc sie nie da? Czy z tymi ktorzy prowadza teraz emerytury maksymalne a wkrotce pensje maksymalne? Z tymi ktorzy wprowadza obowiazek szkolny dla 6 latkow czy z tymi ktorzy skrócą urlop macierzynski?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil