REKLAMA

Tusk: Nauczę PO dyscypliny i wiary w zwycięstwo

2021-09-10 08:58
publikacja
2021-09-10 08:58
Tusk: Nauczę PO dyscypliny i wiary w zwycięstwo
Tusk: Nauczę PO dyscypliny i wiary w zwycięstwo
fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Jest dużo do zrobienia, nauczę ich z powrotem dyscypliny; nauczę ich wiary w zwycięstwo, to jest wysiłek, który będzie mnie kosztował prawdopodobnie kilka tygodni poważnych i przykrych czasami rozmów - powiedział lider PO Donald Tusk, pytany o obecną kondycję opozycji i Platformy.

"Pracuję teraz nad tym, to jest wysiłek, który będzie mnie kosztował prawdopodobnie kilka tygodni poważnych i przykrych czasami rozmów, żeby odbudować dyscyplinę" - powiedział Tusk w piątek w TVN24, pytany ocenę aktualnych działań opozycji.

Lider Platformy ocenił, że ostatnie działania opozycji - takie jak zapowiadane przez KO i Lewicę, ale niezłożenie wniosku o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek, czy nieobeność części posłów KO podczas głosowania ws. stanu wyjątkowego - cechuje brak strategii. "Mówię w imieniu Platformy Obywatelskiej: jest dużo do zrobienia. Nauczę ich z powrotem dyscypliny; nauczę ich wiary w zwycięstwo - to jest dzisiejsze zadanie" - przekonywał.

Pytany o tzw. "efekt Tuska", polegający na wzroście sondażowych notowań KO, od czasu powrotu byłego szefa Rady Europejskiej do krajowej polityki, Tusk powiedział, że jest "usatysfakcjonowany i mile zaskoczony tym, jak szybko udało się odbudować pozycję Platformy - jako alternatywy dla PiS".

Według Tuska, wynik przyszłych wyborów zależeć będzie od tego, czy "lider opozycji jest w stanie pokonać Jarosława Kaczyńskiego". "Ja tu nie mam kompleksów" - zadeklarował. (PAP)

autor: Mikołaj Małecki

mml/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki