Tusk: Jarosław Kaczyński cynicznie wykorzystał katastrofę smoleńską do ostrego podziału

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest autorem kłamstwa smoleńskiego, które zrujnowało polską wspólnotę - ocenił były premier Donald Tusk. Jarosław Kaczyński cynicznie wykorzystał katastrofę smoleńską do ostrego podziału - powiedział.

(fot. Dario Pignatelli / Reuters)

Tusk o opinię na temat szefa PiS pytany był w wywiadzie dla portalu Wp.pl, którego fragmenty opublikowano w sobotę, a którego całość ma się ukazać w niedzielne popołudnie.

"On jest autorem i promotorem kłamstwa największego, które zrujnowało polską wspólnotę, i myślę tu o kłamstwie smoleńskim" - powiedział o Jarosławie Kaczyńskim Tusk.

Jego zdaniem, to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, wyostrzyło podział w społeczeństwie polskim. "Jarosław Kaczyński - uważam, że absolutnie cynicznie - wykorzystał katastrofę smoleńską do niezwykle ostrego podziału" - podkreślił. "Też wiem dlaczego, bo jest pewien typ polityków - on nie jest tu wyjątkiem - którzy wygrywają wtedy, kiedy agresja, nienawiść i podział są górą" - przekonywał.

Według Tuska, prezes PiS dobrze się w tym czuje i "to jest jego żywioł". "Niektórzy może mu zazdroszczą - ja nie - tej umiejętności" - dodał. Były premier ocenił, że Kaczyński "zawsze, a po Smoleńsku z wyjątkową intensywnością podsycał tę wzajemną niechęć do granic nienawiści".(PAP)

agzi/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 eagleeye

Mr.Nobody cytowany jest wszedzie tak jakby od niego coś zależało

! Odpowiedz
3 35 kris74keh

Kto rozpętał przemysł pogardy po przegranych wyborach prezydenckich w 2005? Krasnoludki? Obejrzyjcie sobie film o tym tytule , jest dostępny w internecie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil