REKLAMA

Tusk: Gdyby opozycja poszła razem do wyborów, wygrałaby z PiS

2021-12-08 18:06
publikacja
2021-12-08 18:06
Tusk: Gdyby opozycja poszła razem do wyborów, wygrałaby z PiS
Tusk: Gdyby opozycja poszła razem do wyborów, wygrałaby z PiS
/ FORUM

Gdybyśmy dzisiaj mieli wybory i opozycja poszła do nich razem, wygralibyśmy te wybory - powiedział w środę lider PO Donald Tusk. Przekonywał jednocześnie, że Platforma ma potencjał, aby samodzielnie wygrać z Prawem i Sprawiedliwością.

Tusk w TOK FM ocenił, iż Prawo i Sprawiedliwość może obecnie liczyć na maksimum 35 proc. poparcia. "Konfederacja jest dużym znakiem zapytania, ale to nadal nie jest ponad połowa wyborców. Wszystkie karty są już właściwie na stole. Nie będzie wielkich przepływów (między elektoratami - PAP), ale to, co mamy dzisiaj, czyli niedużą, ale wyraźną przewagę opozycji demokratycznej nad władzą PiS (...), można wykorzystać" - wskazał b. premier.

Jak dodał, wierzy, że wciąż - jako lider PO - jest w stanie wygrać z PiS, choć - jak przyznał - sytuacja polityczne jest inna, niż w latach 2007-2015, kiedy Platforma sprawowała władzę.

"Mamy trochę inne partie. Mamy na rynku obiecującą partię Szymona Hołowni - z różnych powodów ludzie, którzy mogliby pewnie głosować na Platformę, te 10-12 proc., chce głosować na ruch Szymona Hołowni, ja się na to nie obrażam. Ja właściwie każdemu parterowi na opozycji życzę skuteczności, choćby na tym moim poziomie" - zaznaczył szef PO.

Według niego, do ewentualnego pokonania PiS w wyborach potrzebna jest "wyobraźnia" wszystkich partnerów po stronie opozycyjnej. Zastrzegł jednocześnie, że potencjalni partnerzy wyborczy Platformy są autonomiczni. "Mają swoje aspiracje i będą szukali własnej drogi - albo do jednej listy, albo do dwóch bloków. Ja nie będę nikogo do niczego przecież zmuszał, ale nie zmienię przekonania i będę przekonywał - i wyborców, i moich partnerów, aby szukać możliwie wspólnych działań" - podkreślił lider PO.

"Dzisiaj, gdybyśmy mieli wybory i gdybyśmy poszli razem, wygralibyśmy te wybory. I dla mnie to jest najważniejsze" - dodał lider Platformy.

Tusk wyraził też przekonanie, że Platforma jest w stanie wygrać kolejne wybory parlamentarne samodzielnie. "Uważam to pytanie (o potencjał samej PO - PAP) za bezzasadne, jeśli pamiętamy jak wyglądały wybory w Polsce przed laty, jak wyglądały ostatnie wybory choćby w Niemczech. Czy ktoś już dzisiaj pamięta, że trzy miesiące przed wyborami zastanawiano się czy SPD być może nie spadnie poniżej 10 procent (...), a wygrali" - podkreślił Tusk. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (21)

dodaj komentarz
podatnik-
Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Z tego wynika, że bez względu na partię apetyt ten sam a może i większy! Czyli całe to tow. PO, PiS, PSL, SLD powinno wylądować na "śmietniku historii"? Pozostaje pytanie gdzie ci co można na nich głosować? Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Fogelman( brak offset'u za F-16?)+ Tomasz Misiak(oskarżenie FAKT?)+Witold Drożdż(oskarżony-uniewinniony?) i czy z takiego zaplecza może wyjść = Niezależny Obywatelski Kandydat? na które Hołownia musi odpowiedzieć jak najszybciej i do tego ten Kobosko z wyglądem rasowego komisarza politycznego?
A co do Tuska:
podatnik- Przed chwilą
Popieram opinię prof. Staniszkis o Donaldzie Tusku, "nie trawię jako polityka, jest cyniczny, nastawiony wyłącznie na osobiste korzyści, także finansowe, to karierowicz."
Komentarz został usunięty ze względów regulaminowych.(interia.pl) Czyli Solorz jakby przypuszczał, że kolejny do układania się będzie T...?
300_pala
Niestety tak się nie stanie zz
Scena polityczna jest zabetonowana
mooooo
Gdyby Tusk porządek zrobił z Kaczyńskim za jego kadencji i nie rozprzedal majątku narodowego Polaków tylko po to aby dostać zachodnie kredyty na odbudowę i znów wpędzić Polaków w wir większego długu i spłaty to dziś nie było by ,, gdyby,,, ten Tusk tak lgnie jak Stary Biden do koryta tylko po to aby jeszcze trochę Gdyby Tusk porządek zrobił z Kaczyńskim za jego kadencji i nie rozprzedal majątku narodowego Polaków tylko po to aby dostać zachodnie kredyty na odbudowę i znów wpędzić Polaków w wir większego długu i spłaty to dziś nie było by ,, gdyby,,, ten Tusk tak lgnie jak Stary Biden do koryta tylko po to aby jeszcze trochę pociągnąć
300_pala
Przecież nie o to chodzili. Pamiętaj że obaj Panowie byli w AWS…0
jendreka
Opozycja już nigdy nie wygra. Zbyt duże różnice interesów i egoizmu w jej szeregach.
jaffa
gdyby, gdyby. Ludzie z PO i innych partii - POKAŻCIE w końcu że warto na was głosować. Bo tą miernotą co pokazujecie obecnie nigdy nie wygracie z socjalistyczno-bolszewickim PIS. Nigdy.
Problem jest taki że Tusk jest skompromitowany i to jest sufit już dla PO, a Hołownia który płacze jak małe dziecko pokazał że
gdyby, gdyby. Ludzie z PO i innych partii - POKAŻCIE w końcu że warto na was głosować. Bo tą miernotą co pokazujecie obecnie nigdy nie wygracie z socjalistyczno-bolszewickim PIS. Nigdy.
Problem jest taki że Tusk jest skompromitowany i to jest sufit już dla PO, a Hołownia który płacze jak małe dziecko pokazał że też się nie nadaje. I jeszcze te odrzuty z inny partii jak była "ministra" głupia jak but. Jak można na kogos takiego głosować??
forfun
pewnie tylko że niestety ale nawet w głosowaniach im nie idzie bo zaśpią albo nie przyjdą to tu mieli by się połączyć. niestety ale wątpię
xyzq
Gdyby opozycja poszła razem do wyborów... Gdyby babcia miała ...isa przepraszam - wąsy :) to by była dziadkiem. A gdyby człowiek wiedział, że się wywróci to by sobie usiadł. A kto miałby w tej opozycji być szefem? Donald, który każdą choćby w 1/10 tak wyrazistą jak on postać starłby na proch i wrzucił do szarego Gdyby opozycja poszła razem do wyborów... Gdyby babcia miała ...isa przepraszam - wąsy :) to by była dziadkiem. A gdyby człowiek wiedział, że się wywróci to by sobie usiadł. A kto miałby w tej opozycji być szefem? Donald, który każdą choćby w 1/10 tak wyrazistą jak on postać starłby na proch i wrzucił do szarego szeregu nic nie znaczących twarzy partyjnej masy? Kto niby z tych kanapowych partyjek mających po 7 czy 9% chce zostać przeżuty i wypluty? Właśnie... ;)
endes
Nie ma opcji żeby wybierać kogokolwiek z przeszłego i obecnego estabilishmentu!… wszyscy won!… czas na normalnych ludzi!
godojoshi
Jak pójdą razem, to na pewno nie wygrają ;) i tak niech się cieszy, że PO po tym wszystkim ma jeszcze jakieś poparcie, nawet pomimo tego, że nie schowali swoich gwiazdorów z Sowy.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki