REKLAMA

PODRÓŻETuryści tłumnie wrócili do Portugalii. Sektor zanotował rekordowe wpływy

2022-11-19 10:00
publikacja
2022-11-19 10:00

We wrześniu 2022 r. do portugalskich placówek hotelowych dotarła rekordowa liczba gości – ponad 3,4 mln osób - podały władze tego kraju, wskazując, że sektor turystyczny zanotował również rekordowe wpływy.

Turyści tłumnie wrócili do Portugalii. Sektor zanotował rekordowe wpływy
Turyści tłumnie wrócili do Portugalii. Sektor zanotował rekordowe wpływy
fot. Steve Cordory / / Shutterstock

Z raportu Narodowego Instytutu Statystycznego (INE) w Lizbonie wynika, że we wrześniu br. zanotowano wyższą liczbę gości oraz wykupionych noclegów w placówkach hotelowych w porównaniu z 2019 r., czyli ostatnim rokiem przed nastaniem pandemii koronawirusa. Uznawany był on dotychczas za rekordowy.

We wrześniu br., jak oszacował INE, w portugalskich hotelach zanotowano 2,9 mln gości oraz 7,7 mln noclegów.

“W porównaniu z wrześniem 2019 r. tegoroczny wrzesień charakteryzował się większą liczbą gości hotelowych o 0,2 proc. oraz noclegów o 0,7 proc.”, napisała w komunikacie rządowa agenda.

Nienotowany wcześniej wynik dotyczył również wpływów właścicieli hoteli działających na terenie Portugalii. We wrześniu 2022 r. zainkasowali oni 608,2 mln euro, czyli o 21,3 proc. więcej w porównaniu z uznawanym dotychczas za rekordowy wrześniem 2019 r.

Autorzy raportu odnotowali, że we wrześniu br. 5,2 mln noclegów w portugalskich placówkach hotelowych zarezerwowanych zostało przez obcokrajowców, zaś 2,5 mln przez rodzimych klientów.

Z Lizbony Marcin Zatyka 

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki