Turyści aresztowani za wyrycie imion na Krzywej Wieży w Pizie

Dwóch braci z USA, lekarzy z zawodu, zostało aresztowanych w Pizie za wyrycie imienia jednego z nich na murze Krzywej Wieży- podały włoskie media. O tym, co zrobili, zawiadomił służby porządkowe inny turysta. Strażnicy wezwali karabinierów.

(fot. vwalakte / YAY Foto)

Amerykanie, w wieku 35 i 38 lat, przebywający we Włoszech na wakacjach, weszli w środę na górę słynnego, odrestaurowanego w minionych latach zabytku. Na fragmencie marmuru wyryli monetą imię "Jeffy", co uwiecznili następnie robiąc selfie. Zauważył to inny zwiedzający, który zaalarmował pracownika ochrony. Ten zaś oddał mężczyzn w ręce wezwanych karabinierów.

Bracia wytłumaczyli im, że nie wydawało im się, że zrobili coś nagannego czy zabronionego, bo zobaczyli inne napisy na marmurowych ścianach.

Turyści zostali zabrani na posterunek karabinierów, gdzie usłyszeli zarzut spowodowania poważnych szkód. Prokurator, który go postawił, nakazał później uwolnienie sprawców, uznając, że nie musi stosować wobec nich żadnych dodatkowych środków. Nie wiadomo jeszcze, jaka kara im grozi.

Lokalny dziennik "La Nazione" nie wyklucza, że będzie ona wysoka i przypomina, że w Pizie obowiązuje zerowa tolerancja wobec aktów wandalizmu popełnianych w zabytkach. 

sw/ sp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne