REKLAMA

Tureckie lotnictwo uderzyło w bazy kurdyjskie

2015-12-09 16:34
publikacja
2015-12-09 16:34
FORUM

Kolejna seria nalotów tureckiego lotnictwa na cele kurdyjskich bojowników w Iraku. Jak podaje turecka amia, zniszczono wiele pozycji Partii Pracujących Kurdystanu na północy Iraku, między innymi ich twierdzę w górach Kandil. Przedstawiciel Partii Pracujących Kurdystanu Dahmat Agit poinformował, że nalot trwał około godziny i spowodował zniszczenia w trzech wioskach. Nikt nie został ranny.

W południowo - wschodniej Turcji, zdominowanej przez ludność kurdyjską, snajperzy zastrzelili policjanta, kiedy próbował rozbroić ładunek wybuchowy.

Od lipca władze w Ankarze prowadzą ofensywę, wymierzoną w bazy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) na południowym wschodzie kraju i w północnym Iraku. W odpowiedzi na to PKK, uznawana przez Ankarę i dużą część społeczności międzynarodowej za organizację terrorystyczną, organizuje ataki na tureckich żołnierzy i policjantów. Wznowienie walk jest kolejną odsłoną turecko - kurdyjskiego konfliktu, który od 1984 roku pochłonął dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych.

HurriyetDailyNews&AFPang/IAR/dw/ab

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~kres
dziwię się stanom że pozwolili na panstwo takie jak izrael a nie chcą pozwolić na państwo dla Kurdów
~mariusz
ale przecież Kurdowie walczą z ISIS
~quki
kurdowie to opozycja w turcji dlatego nazywa sie ich tam "terrorystami"

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki