Turecki kryzys, losy 500+ i Polska odlatuje Europie [Wykresy tygodnia]

Zostawiając za sobą kolejny tydzień 2018 roku, warto zatrzymać się nad najciekawszymi wykresami ostatnich siedmiu dni.

1. Lira pogrążona w chaosie

Więcej informacji na temat kryzysu w Turcji znajdziesz tutaj.

2. Losy 500+

Wcześniej napisałem, że jeżeli program 500+ nie doprowadzi do trwałego wzrostu dzietności, to jego losy są przesądzone. W odpowiedzi dostałem wiele głosów sprzeciwu, które wskazywały, że beneficjenci tak mocno przyzwyczaili się do tego programu, że jego likwidacja jest absolutnie niemożliwa, bez względu na jego efekty - pisze Ignacy Morawski.

Transfer pieniężny przyczynił się do obniżenia ubóstwa. W 2017 roku stopa ubóstwa i wykluczenia społecznego wśród osób do 16 roku życia wyniosła tylko 17 proc. i należała do najniższych w Unii Europejskiej. Spadek stopy ubóstwa jest wynikiem zarówno dobrej koniunktury i niższego bezrobocia, jak też programu 500+.

(SpotData)

Czytaj więcej w tym artykule.

3. Motocykle zwalniają. Polacy nie przełknęli podwyżek cen 125-ek

Szał na tanie motocykle, którymi można jeździć bez dodatkowych uprawnień minął, umierając z tego samego powodu, z którego się narodził. Regulacje prawne na początku zwiększyły dostępność takich pojazdów, a teraz na tyle podniosły ceny, że Polacy rzadziej się na nie decydują.

(PZPM)

Więcej na ten temat pod tym linkiem.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
161 92 _jasko

Wydaje mi się, że Pan Redaktor świadomie pominął bardzo ważną informację. Otóż wczoraj (10.) wraz z kolegami obchodziliśmy uroczyście 4. miesięcznicę ostatniej miesięcznicy smoleńskiej!

! Odpowiedz
67 57 sel

Nie ma obawy płącą wyższe ceny za paliwa energię i żywność głównie ci z 500+ czyli sami siebie finansują ,ale ważne że ubóstwo mniejsze , zatem zasiłek pomaga najbiedniejszym , z tym że jest dla wybranych dzieci, a żadne dziecko nie pracuje za to nie wszystkie dostają?.
Kibole i narodowcy wzięli przykład z Bieruta jak przypodobać się wyborcom , których będą lepiej strzyc jak zdobędą władzę absolutną , to dopiero ciekawostka..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 25 aron321

Jestem z poza 500+ i cieszę się, że mam niższe ceny za paliwo, i energię. Również w biedronce jak słyszą, ze nie pobieram 500+ od razu dają mi upust 10%.

! Odpowiedz
84 66 antek10

powinni to ten program nazwać PATOL + skoro nie spełnił swojej funkcji. A ci co go wymyslili Trybunał Stanu za najwiekszą aferę rozdawania nie swoich pieniedzy czyli kupowania sobie wyborców.

! Odpowiedz