REKLAMA

Turcja: PKK przyznała się do dokonania zamachu w Diyarbakirze

2017-04-12 14:42
publikacja
2017-04-12 14:42
fot. Osman Orsal / FORUM

Partia Pracujących Kurdystanu (PKK) poinformowała w środę w oświadczeniu na stronie internetowej, że to jej bojownicy odpowiadają za wtorkowy zamach bombowy na komendę policji w Diyarbakirze na południowym wschodzie Turcji. W ataku zginęli trzej policjanci.

Z oświadczenia PKK wynika, że bojownicy tej separatystycznej organizacji kurdyjskiej umieścili ponad 2,5 tony materiałów wybuchowych w tunelu pod kompleksem policyjnych budynków.

Wcześniej w środę turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu oznajmił, że wtorkowa eksplozja stanowiła atak terrorystyczny. Według agencji Dogan w związku z atakiem zatrzymano pięć osób.

Wcześniej podobnych ataków na obiekty policyjne i wojskowe na południowym wschodzie Turcji dokonywali bojownicy kurdyjscy.

Diyarbakir to główne miasto na południowym wschodzie Turcji, zamieszkane głównie przez Kurdów. Jest to także dawny matecznik zdelegalizowanej przez władze w Ankarze Partii Pracujących Kurdystanu, uważanej przez Turcję, UE i USA za organizację terrorystyczną. (PAP)

akl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki