Trzylatek najmłodszym członkiem Mensy

Trzyletni Haryz Naim został w tym miesiącu najmłodszym obecnie członkiem Mensy – międzynarodowego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Haryz nie jest jednak najmłodszym członkiem stowarzyszenia w historii. Ci w chwili dołączenia mieli 2 lata.

Mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii chłopiec ma iloraz inteligencji 142, co sytuuje go wśród 0,3 procent populacji. Oboje jego pochodzący z Malezji rodzice studiowali inżynierię. Zdali sobie sprawę, że chłopiec jest dużo inteligentniejszy od rówieśników, kiedy poszedł do przedszkola. Jak podaje w poniedziałek malezyjski dziennik „The Star” jeszcze zanim tam trafił, zaczął samodzielnie czytać, a mówił już w wieku siedmiu miesięcy.

Jego matka, Anira Asyikin powiedziała mediom, że chłopiec lubi opowiadać o kosmosie i liczbach, uwielbia też czytać książki i rozmawiać ze starszymi. Poza tym jednak robi wszystko to, co dzieci w jego wieku: lubi wskakiwać do kałuż, malować, śpiewać i zadawać pytania. Często ogląda też w telewizji programy dla dzieci.

Gdy Haryz miał dwa lata, jego rodzice założyli dla niego kanał w serwisie YouTube, w którym umieścili filmy, na których chłopiec odpowiada na pytania i opowiada po angielsku wymyślone przez siebie bajki. Jak mówi cytowana przez „The Star” jego matka, angielski nie jest jego pierwszym językiem, bo w domu rodzina rozmawia głównie po malajsku.

„Mamy nadzieję zapewnić mu środowisko, które będzie go motywowało do nauki. Ale najważniejsze, żeby był zadowolony ze wszystkiego, co zrobi, a my będziemy z niego dumni bez względu na to, co osiągnie” - zapowiada.

Tomasz Augustyniak

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 staryznajomy

U mnie na osiedlu tez widze młodych rodzicow tresujacych swoje dzieci by podleczyc swoje kompleksy i niepowodzenia.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil