Trzy nowe przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Trzy nowe przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii, w tym pierwszy w Walii, potwierdziły w piątek brytyjskie służby medyczne. Oznacza to, że liczba zachorowań w Zjednoczonym Królestwie wzrosła do 19.

Dwie osoby z Anglii, u których wykryto koronawirusa Covid-19, zaraziły się nim podczas pobytu w Iranie, a obecnie przebywają na oddziale chorób zakaźnych w jednym ze szpitali w Londynie, a pacjent z Walii, pochodzący z okolic Swansea, zaraził się w północnych Włoszech.

Ponieważ w czwartek wieczorem pierwszy przypadek koronawirusa wykryto także w Irlandii Północnej, oznacza to, że jedyną częścią składową Zjednoczonego Królestwa, w której dotychczas nie stwierdzono choroby, pozostaje Szkocja.

W czwartek po południu - jeszcze przed potwierdzeniem przypadku koronawirusa w Irlandii Północnej - brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że od momentu, w którym epidemia wyszła w styczniu poza Chiny kontynentalne, przeprowadzono w całym kraju 7690 testów na obecność koronawirusa, z czego w 7675 przypadkach obecności patogenu nie stwierdzono.

W środę brytyjskie władze medyczne poinformowały, że w ramach zapobiegania epidemii testom na obecność Covid-19 będzie poddawana także część pacjentów mających objawy zwykłej grypy, co ma służyć jako "system wczesnego ostrzegania". Dotychczas przeprowadzano testy tylko u osób, które albo wykazywały symptomy typowe dla zakażenia Covid-19, albo wracają z krajów, gdzie trwa epidemia, czyli m.in. z Chin, Korei Południowej oraz z północnych Włoch.

Epidemia koronawirusa Covid-19, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku na targu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie sprzedawano m.in. dzikie zwierzęta.

W sumie na świecie zakażonych koronawirusem było ponad 83 tys. ludzi, z których ponad 2800 zmarło.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil