REKLAMA

Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2023-12-01 13:48
publikacja
2023-12-01 13:48

Komisja Nadzoru Finansowego przekazała w piątek, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisano kolejne podmioty: 360DA LTD, Teletrade Polska sp. z o.o., Platforma General Trust Group.

Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
fot. Włodzimierz Wasyluk / / FORUM

Komisja wyjaśniła, że na liście znalazła się 360DA LTD, która prowadzi działalność za pośrednictwem strony internetowej https://kredytnadowolnycel.pl. W przypadku tego podmiotu Urząd KNF skierował do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie z art. 59i ustawy o kredycie konsumenckim. Chodzi o prowadzenie działalności w charakterze instytucji pożyczkowej lub w charakterze pośrednika kredytowego bez wymaganego wpisu do rejestru.

Drugi podmiot (Teletrade Polska sp. z o.o.), który w piątek został pisany na listę prowadzi swoją działalność za pośrednictwem platform: teletrade.eu, teletrade.org, teletrade-dj.com oraz esperio.org. W przypadku tego podmiotu, przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W tym przypadku chodzi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Komisja dodała, że trzeci podmiot (Platforma General Trust Group) prowadzi działalność za pośrednictwem strony www.generaltg.com. W tym przypadku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Urząd KNF skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Jak wyjaśniono, chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku, do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Czarna lista nadzoru

Wszystko, co trzeba wiedzieć o liście ostrzeżeń publicznych KNF

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne (PAP)

mick/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
infinityhost
Ja już jestem na 2 listach ostrzeżeń cert i orange xD

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki