Trzy banki zapowiedziały przerwy na weekend

W weekend banki i jeden dom maklerski będą prowadzić prace techniczne – wśród nich są Millennium, PKO BP, Raiffeisen, ING Bank Śląski i DM Pekao. Prace te będą wiązać się z ograniczeniem dostępu do wybranych usług.

[Aktualizacja] Prace serwisowe zapowiedział również ING Bank Śląski - moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz Makler Mobile będą niedostępne od godziny 4:00 rano w sobotę do godziny 18:00 w niedzielę.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Najkrótszą, bo zaledwie 10 minutową przerwę zapowiedział Bank Millennium - system Millenet, aplikacja mobilna, płatności internetowe oraz Blik będą niedostępne w nocy 14 października od godziny 1.30 do godziny 1.40.

Raiffeisen Polbank podał, że w piątek od godziny 22.00 do godziny 20.00 w sobotę zostanie czasowo wyłączony dostęp do systemu transakcyjnego Domu Maklerskiego R-Broker. Z kolei w niedzielę w godzinach 07.00-13.00 nie będzie dostępna usługa 3D-Secure. Oznacza to, że w tych godzinach nie będzie możliwości dokonania transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure.

W sobotę od godziny 0:30 do 6:30 klienci PKO Banku Polskiego nie będą mogli skorzystać z przelewów na telefon Blik. Zarówno wysyłanie, jak i ich odbieranie nie będzie możliwe.

W Domu Maklerskim Pekao prace serwisowe zaczną się o 6.00 w sobotę i potrwają do godziny 16.00 w niedzielę. W tym czasie wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

Natomiast BOŚ informuje, że cały czas prowadzi proces modernizacji systemu bankowości internetowej. W wyniku realizowanych prac może dojść, w jednostkowych przypadkach, do nieznacznego spowolnienia logowania się do systemu. Prowadzone działania nie wpływają jednak na  realizowane i zaplanowane przez klientów operacje.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj