"Trzeci" Jana Hryniaka spodobał się dziennikarzom w Gdyni

Film pod tytułem "Trzeci" Jana Hryniaka jest do tej pory najciekawszą propozycją 29 festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Taka jest opinia dziennikarzy, którzy widzieli film na kilka godzin przed wieczornym pokazem dla publiczności.

Film Jana Hryniaka zainspirowany jest "Nożem w wodzie" Romana Polańskiego. Opowiada historię młodego małżeństwa, w którego życiu nie ma miejsca na niemal nic poza pracą. Wspólne wakacje na jachcie, które miały poprawić ich relacje, zostają przerwane. Mąż musi wrócić do firmy, by zrealizować intratny kontrakt. Na jachcie pojawia się starszy mężczyzna, tytułowy trzeci. W tej roli występuje Marek Kondrat. Jego pojawienie się zmusza parę młodych ludzi do refleksji nad sensem życiowej gonitwy.

Marek Kondrat powiedział, że ta rola jest inna niż te, które grał dotychczas. "Mój bohater pokazuje nam, że warto się czasem zatrzymać" - dodał aktor.

Dziennikarze akredytowani na festiwalu chwalą film za profesjonalizm i świetne aktorstwo.

Jutro na festiwalu z zainteresowaniem są oczekiwane filmy młodych: "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego i "Ono" Małgorzaty Szumowskiej.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,50
2019-12-05 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil