REKLAMA
WAŻNE

Trzaskowski odkłada inaugurację ruchu obywatelskiego

2020-09-01 13:49
publikacja
2020-09-01 13:49
Trzaskowski 2020

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski powiedział we wtorek, że inauguracja zapowiadanego przez niego ruchu obywatelskiego odbędzie się prawdopodobnie za kilka tygodni. Podkreślił, że w tej chwili koncentruje się na rozwiązaniu problemów wynikających z awarii w oczyszczalni "Czajka".

Pierwotnie planowano, że ogłoszenie szczegółów dotyczących tworzonego przez Trzaskowskiego ruchu, odbędzie się w sobotę 5 września.

"W tej chwili zajmuję się awarią w Warszawie. Do momentu, kiedy nie zatrzymamy wpływu (…) ścieków do Wisły wstrzymuję inaugurację ruchu. Prawdopodobnie odbędzie się ona za kilka tygodni" – powiedział Trzaskowski we wtorek dziennikarzom.

Prezydent Warszawy zapewnił, że plan powołania ruchu jest realizowany. "Oczywiście w tej chwili koncentruję się na rozwiązaniu problemów (wynikających z awarii - PAP). Dlatego nie podejmuję się bardzo wielu innych obowiązków (…), bo trzeba się skupić nad tym, co najważniejsze. Najpierw Warszawa, później inauguracja ruchu" - oświadczył Trzaskowski.

Tworzenie ruchu obywatelskiego Trzaskowski zapowiedział podczas wiecu w Gdyni 17 lipca, który odbył się po II turze wyborów prezydenckich, w których stratował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Wtedy też po raz pierwszy padła nazwa "Nowa Solidarność". W sierpniu Trzaskowski zapowiadał, że szczegóły przedstawi 5 września.

W licznych wypowiedziach medialnych prezydent Warszawy i kandydat KO w tegorocznych wyborach prezydenckich, przekonywał, że jego ruch - pod roboczą nazwą "Nowa Solidarność" - nie ma być konkurencją dla Platformy Obywatelskiej, ale wykorzystywać ma potencjał tych ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do partii. Ma się opierać na samorządowcach i organizacjach pozarządowych i zajmować m.in. zbieraniem podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw.(PAP)

wnk/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
londonern
Niech ktos mu wytlumaczy co to jest "kanibalizacja" i jak zadziala, jesli uruchomi swoja NS. I niech jeszcze ktos mu powie, ze nie jest zadnym liderem, nie ma cech przywodcy, a mowca z niego slaby i nikogo nie porwie, poza paroma lasiami z twittera.
Ale w sumie chetnie popatrze na kolejna, nieudolna akcje RT i srodowiska PO.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki