Trzaskowski: W 2019 r. rozpoczniemy przygotowania do budowy III linii metra

W przyszłym roku rozpoczniemy przygotowania do budowy III linii metra - zapowiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który przedstawił swoje priorytety na najbliższe miesiące. Wśród innych wymienił m.in. wprowadzenie darmowych żłobków.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Podczas konferencji prasowej Trzaskowski zaprezentował swoje plany na najbliższe miesiące i 2019 rok. Jak podkreślał, mają one "podwyższyć jakość życia mieszkańców". Wśród nich wymienił m.in. wprowadzenie darmowych żłobków dla wszystkich warszawiaków. "Jeżeli dzieciaki w Warszawie nie znajdą miejsca w żłobku publicznym, (to) w tym momencie będziemy dopłacać do żłobków prywatnych (...) od września 2019 r. zapewnimy wszystkim dzieciom w Warszawie miejsca w darmowym żłobku" - zapowiedział.

Wśród innych planów, które prezentował, znalazły się m.in.: 5-proc. podwyżki płac dla nauczycieli, budowa nowych szkół i przedszkoli, dopłaty do zajęć dodatkowych, walka ze smogiem, darmowe badania dla osób starszych, rozbudowa programu in vitro czy realizacja programu budowy mieszkań komunalnych i mieszkań na wynajem.

Prezydent stolicy mówił również o inwestycjach w infrastrukturę. "Będziemy kończyć II linię metra, ale również rozpoczniemy rozmowy dotyczące jej rozbudowy do Ursusa" - mówił. "Musimy się przygotować do kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i do wyzwań z tym związanych. Rozpoczniemy planowanie III linii metra - analizy, ekspertyzy, prace geologiczne, planowanie - to musimy zacząć już w przyszłym roku, żeby się przyszykować, żeby ta inwestycja mogła być realizowana" - dodał. Powiedział również o rozpoczęciu budowy nowych linii tramwajowych do Wilanowa i na Gocław.

Trzaskowski mówił także o inwestycjach dotyczących sportu - m.in. o zadaszeniu "orlików", rozbudowie stadionu Hutnika oraz pracach na terenach Skry.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Aleksandra Rebelińska

gb/ reb/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
17 13 kozey

30 lat temu mało kto słyszał o samochodach elektrycznych, teraz w Chinach i Emiratach pojawiają się drony osobowe. Za 30, lat jak już wreszcie będziemy mieli pajęczyne metra pod Warszawą, jeździć nim będzie zaopatrzenia sklepów zamiast ludzi. Wszystko w Tym kraju za późno

! Odpowiedz
25 59 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 54 dziki_losos

Zaraz, zaraz. Najpierw poproszę linię 2b - na Pragę Południe.

! Odpowiedz
77 35 jasiek2017

Czyli Warszawa dalej bedzie sie rozwijac. Dobrze, ze obronilismy Wawe przed kolchozem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil