Trzaskowski: Po awarii na ulice miasta wysyłamy dodatkowe autobusy

Ciepło dociera już do wszystkich dzielnic Warszawy - poinformował w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał jednak, że ruch w okolicach miejsca awarii nadal jest utrudniony, dlatego miasto wyśle na ulice dodatkowe autobusy.

(fot. Attila Husejnow / FORUM)

Jak przekazał Rafał Trzaskowski, ciepło dociera już do wszystkich dzielnic Warszawy. "Trwają prace nad przywróceniem go do okolic bezpośredniego sąsiedztwa wczorajszej awarii. Ruch nadal jest utrudniony - zachęcam do korzystania z komunikacji miejskiej. Na ulice miasta wysyłamy dodatkowe autobusy" - napisał w czwartek na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Zgłoszenie awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 na Mokotowie wpłynęło do straży pożarnej w środę ok. godz. 9.45. Z rury ciepłowniczej z gorącą wodą, która uległa uszkodzeniu, nastąpił wyciek, przez co wytworzyły się duże ilości pary wodnej. Na miejscu utworzyła się wyrwa w ziemi i powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

Wstępnie ustalono, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Potwierdzamy, że dostawy ciepła do wszystkich dzielnic Warszawy są stabilne.

Jak informowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji, w dalszym ciągu w wyniku awarii magistrali ruch na ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. Gołkowskiej w kierunku do centrum jest wyłączony, a na miejscu od wczoraj cały czas pracują policjanci.

Z kolei spółka Veolia Energia Warszawa SA. dostawca ciepła w stolicy przekazała w czwartek, że obecnie prace skoncentrowane są na przywróceniu "w pełni stabilnych dostaw ciepła do Ursusa oraz wznowieniu dostaw ciepła do budynków w obrębie ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska" - napisano w komunikacie.

Dodano, że przewiduje się, że dostawy ciepła w tej okolicy zostaną wznowione późnym wieczorem.(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 fakpejsy

Ciepli powinni byc utylizowani!

! Odpowiedz
0 18 jacyna2017

Wg starego dowcipu socjalizm to był system, który dzielnie walczył z problemami nieznanymi w innych systemach, tak teraz Warszawa pod rządami p Trzaskowskiego i PO! 'Wysmród' z Czajki, wadliwa spalarnia śmieci, a teraz awaria cieplna, a we wszystko wpakowaliśmy miliardy!? Gratuluję elektoratowi!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil