Trzaskowski: Pełnia władzy demoralizuje Jarosława Kaczyńskiego

2020-07-09 20:16
publikacja
2020-07-09 20:16
Trzaskowski 2020

Gdy Jarosław Kaczyński nie będzie już mógł wpływać na wszystko i rozgrywać tego teatrzyku, być może zmądrzeje i będzie gotowy usiąść do rozmów - powiedział w czwartek w Polsat News kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Kandydat KO na prezydenta był pytany, jak pogodzić jego postulat, aby Jarosław Kaczyński zniknął z polskiej polityki z zapowiedzią odbudowywania wspólnoty i czy widzi w tej wspólnocie miejsce dla prezesa PiS.

"Jeżeli pan prezes Kaczyński przestanie cały czas jątrzyć i podejmować wszystkie decyzje, to tak" - odpowiedział Trzaskowski.

"Być może kiedy (prezes PiS, Jarosław) Kaczyński nie będzie mógł wykonać telefonu do Pałacu Prezydenckiego i kazać w ciemno po nocy podpisywać wszystkich ustaw, to uzna, że warto porozmawiać. Dzisiaj Jarosław Kaczyński ma pełnię władzy, a pełnia władzy demoralizuje" - mówił kandydat KO.

Jego zdaniem, "gdy Jarosław Kaczyński nie będzie mógł wpływać na wszystko i nie będzie mógł rozgrywać tego teatrzyku, może zmądrzeje i może będzie gotowy, żeby usiąść do rozmowy".

Możliwe jest też - jak dodał - że "politycy prawicy po prostu stwierdzą, że trzeba zaprosić Jarosława Kaczyńskiego do Sulejówka" i będą chcieli wtedy porozmawiać "jak podejmować racjonalne decyzje". "Jestem naprawdę człowiekiem kompromisu i jestem gotów rozmawiać z rządzącymi, jak radzić sobie w trudnej sytuacji gospodarczej, jak ratować miejsca pracy, jak pomagać powiatom" - przekonywał Trzaskowski.

"Jestem nastawiony na pomoc tam gdzie trzeba, natomiast będę wetował twardo ustawy, które będą łamały konstytucję czy wprowadzały nowe podatki" - mówił Trzaskowski. (PAP)

pś/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
pstrzezek
Wydaje się że to oczywistość, ale przecież do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Jarek robi się na etatowego outsidera w opozycji do rządzącej elity - człowiek który jest w polityce 30 lat. Nieprzerwanie od początku III RP. Teraz wreszcie spełnia swój sen "etatowego zbawcy narodu" Naród się cieszy...
platformers
Ty jesteś zdemoralizowany, kłamstwo masz we krwi !! Peowcu !!!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki