Trzaskowski: Nie ma planu odmrażania gospodarki

Nie ma planu odmrażania gospodarki, który byłby skonsultowany z najbardziej zainteresowanymi, czyli z branżą turystyczną i samorządowcami - mówił na sobotnim briefingu w Kołobrzegu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski wystąpił na wspólnym briefingu z prezydent Kołobrzegu Anną Mieczkowską, która zwracała uwagę na problemy, przed jakimi stoi to turystyczne miasto w warunkach epidemii.

Podobnie wypowiadał się Trzaskowski. "Nie ma planu odmrażania gospodarki, który byłby skonsultowany z najbardziej zainteresowanymi, czyli przede wszystkim z branżą turystyczną, ale również z samorządowcami" - mówił.

Zwracał uwagę, że w Chorwacji czy Grecji, czyli krajach, w których również branża turystyczna jest ważna, "wiadomo, kiedy zostaną otwarte granice, wiadomo, jakie są zalecenia".

"Czego nam brakuje - właśnie tego, planu dokładnej daty otwarcia granic podanej wcześniej, żebyśmy wszyscy mogli się do tego przygotować. Przecież turystyka jest ważna w miejscowościach nadmorskich" - podkreślał prezydent Warszawy. "Nie możemy bazować na plotkach, a pojawiają się np. plotki, że trzeba będzie czekać w kolejce na plażę, bo będą wyznaczone odległości między ludźmi" - dodał. (PAP)

pś/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 lelo1949

Cała Polska zagłosuje na prezydenta z Warszawy ,krakusiki i pyry pierwsze

! Odpowiedz
2 17 detektorjusia

Rafałek tym bardziej nie ma planu, coś ostatnio bredził o tym że chce wprowadzić reformę emerytalną, zapomniał że PiS taką samą dawno temu wprowadził.

! Odpowiedz
8 0 sammler

Jaką to "reformę" wprowadził PiS? Zmiany do czegoś, co z definicji powinno być stabilne przez dziesięciolecia (skoro tyle mija od momentu objęcia "regułami" systemu do momentu zostania jego beneficjentem) każdy rząd wprowadza bardzo chętnie kilka razy w ciągu jednej zaledwie kadencji (co jest skandalem, ale oczywiście ogłupieni tematami zastępczymi Polacy nie mają nic przeciwko). Ale nie każdą zmianę można nazwać "reformą". Jedyną reformę (nigdy niedokończoną) systemu emerytalnego przeprowadził rząd AWS-UW. Faktycznie, bardzo dawno temu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
26 7 killgore

Oczywiście, że PiS nie ma żadnego programu, no może poza intrygami i "przez 8 lat rządów Tuska..." Ale nie ma go też Trzaskowski. Mimo tragicznej sytuacji budżetu Warszawy nie zwolnił ani jednego urzędnika, ani jednego nie skierował na pół etatu. I o ile się orientuję w Warszawie trwa w najlepsze inwestycja polegająca na ZWĘŻENIU Al. Jana Pawła za jedyne kilkanaście milionów. Czyli będzie to dużo kosztowało, ale za to utrudni komunikację w Warszawie.

Między PiS i KO nie ma ŻADNEJ różnicy. Przedstawianie Trzaskowskiego jako "alternatywy" dla Dudy jest po prostu śmieszne. Obaj wywodzą się z Unii Wolności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
41 19 barysza51

Tym wszystkim od początku rządzi CHAOS. Cała ta wierchuszka przy korycie podejmuje decyzje od przypadku do przypadku. Z jednym wyjątkiem, to jak wydymać Rzeczpospolitą na kupnie maseczek, jak przyznawać sobie granty.

! Odpowiedz
49 12 zamknackw

Trzaskowski sporo namiesza, Duda ma problem. Już nie mówiąc, o tym że cala ta epidemia w okresie 03-04.2020 była zorganizowana na Dudę.

! Odpowiedz
40 90 platformers

UWAGA !!! Ten "mistrz" obieca wszystko, a po wyborach nie da NIC !! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE, jak mawiał klasyk z PO, Nie dajcie się oszukać !!!!!

! Odpowiedz
21 65 ravauw

Chorwacja i Grecja zyje z turystyki wiec dla nich to byc albo nie byc. Na szczescie Polska nie zyje z turystyki. Granice sa otwarte, chcesz leciec do Portugali lub Wloszech to lecisz chicby jutro

! Odpowiedz
19 23 margin50

W sektorze turystycznym wytwarzane jest ponad 6 proc. polskiego PKB. Zapewnia on pracę dla ponad 700 tys. osób. Nie jest to marginalny udzial, ktory mozna pozostawic bez wsparcia,
Obecne przychody w tej branzy oscyluja w okolicach zera , a kosztow operacyjnych nie da sie pozbawic z dnia na dzien.

! Odpowiedz
0 0 sammler odpowiada margin50

Trzeba mieć rezerwy. Zwykły, ciemny chłop z Polesia o tym wie, a duża firma nie? Oczywiście, kapitał nie może sobie tak po prostu leżeć i nie pracować, więc nie mówimy o rezerwach na pół roku. Ale dwa miesiące każda firma powinna jednak być w stanie przetrwać. Tym bardziej, że terminy płatności to w wielu branżach sięgają i pół roku. Nawet ten PRL-owski kodeks pracy (z lat 70. XX w., a więc mający już prawie 50 lat i w większości nieprzystający do obecnych czasów) przewiduje stosowne mechanizmy BEZ potrzeby sięgania po jakieś nadzwyczajne rozwiązania typu "tarcza" taka czy inna (przestój ekonomiczny).

Tarcza powstała TYLKO I WYŁĄCZNIE po to, by nie zrazić ludzi do PiS-u przed wyborami prezydenckimi! Bo nie było pewności, czy pracodawcy zechcą z tych mechanizmów skorzystać, czy jednak zaczną ludzi zwalniać. Rzucono więc na rynek gigantyczne pieniądze, które najpierw musiał wydrukować Glapiński. TEMU podporządkowano dwie obniżki stóp procentowych, które okradły oszczędzających z należących się im odsetek (tak należy to rozpatrywać, jeżeli przyjmie się, że jedynymi motywami działania RPP było zrobienie "przestrzeni dla rządu do prowadzenia polityki fiskalnej", jak to własnymi słowami określił Glapiński). A WSZYSTKO wskazuje na to, że tak właśnie było.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne