REKLAMA

Trzaskowski: Jestem gotów kandydować na szefa PO

2021-06-30 19:47
publikacja
2021-06-30 19:47
Trzaskowski: Jestem gotów kandydować na szefa PO
Trzaskowski: Jestem gotów kandydować na szefa PO
/ Platforma Obywatelska

Borys Budka jest prawdopodobnie gotów zrezygnować z funkcji przewodniczącego PO; jeśli tak się stanie, to jestem gotów kandydować na szefa Platformy - zadeklarował w czwartek prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski.

"Prawdopodobnie Borys Budka jest gotów zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ja rozmawiam z Borysem Budką bardzo często i z ostatnich rozmów wynika, że jest gotów na taki scenariusz" - powiedział Trzaskowski w TVN24.

Jak dodał, do tej pory był lojalny wobec Budki. "Natomiast jeżeli on rzeczywiście zastanawia się nad tym, żeby zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego PO, to ja jestem gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę Obywatelską" - zadeklarował prezydent Warszawy.

Zastrzegł, że trzeba porozmawiać też z b. premierem Donaldem Tuskiem. "On też ogłosił aspiracje. Do końca nie wiemy, jakie te aspiracje są, ale rozumiem, że nie wyklucza również tego, żeby zostać przewodniczącym Platformy. Dlatego będę jutro z nim rozmawiał, bo dzisiaj w Platformie jest jedno najważniejsze - jedność i to, żebyśmy ze sobą rozmawiali i żebyśmy wypracowali porozumienie" - zaznaczył Trzaskowski.

W czwartkowym spotkaniu Tuska z Trzaskowskim ma uczestniczyć też Budka. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (3)

dodaj komentarz
samsza
Mniej Budki będą skutki.
3456
niech sobie jeszcze jeszcze Nowaka do kompletu dobierze , żaden z nich pracą się nie zhańbił ,dobrze że buty umie sobie zasznurować . nie ma należeć do mafii .
obiektywny_komentator
Cytat z dawna, śp. biskupa Pier...nka, mający tu zastosowanie: "Jak się do beczki gó..na włoży śliwkę, to powideł z tego nie będzie".

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki