Trwa czerwona seria na GPW. WIG20 najniżej od dwóch miesięcy

2019-12-03 17:15
publikacja
2019-12-03 17:15
fot. Krystian Maj / FORUM

Za nami szósta spadkowa sesja z rzędu. WIG20 drugi dzień z rzędu stracił ponad 1% i w rezultacie znalazł się na najniższym poziomie od dwóch miesięcy.  

Inwestujący na GPW nie mają ostatnio dobrej passy. WIG20 spada bez przerwy od 26 listopada. Razem to już sześć kolejnych sesji zakończonych pod kreską. Wtorkowa przecena była dość bolesna. WIG20 stracił 1,53% po spadku o 1,7% dzień wcześniej. Bykom nie udało się obronić poziomu 2 100 punktów, choć jeszcze tydzień temu można było myśleć o powrocie powyżej 2 200 pkt.

/ Bankier.pl

Wśród największych spółek taniały prawie wszystkie. Akcje JSW, Lotosu i Cyfrowego Polsatu przeceniono po ok. 4%. Wciąż źle radziły sobie walory ze stajni PZU. Akcje Alior Banku potaniały o 3,26%. Kurs targanego roszadami kadrowymi Pekao zanurkował o 3,01% i zbliżył się do 10-letniego minimum z sierpnia. Samo PZU straciło dziś 2,41%. Na tle giełdowej czerwieni wyróżniły się tylko „energetyki”: kurs PGE poszedł w górę o 2,41%, a Tauronu - o 1,98%.

W przeciwieństwie do poprzednich sesji tym razem na minusie znalazł się także mWIG40, który zaliczył spadek o 0,32%. Wśród średnich spółek w dalszym ciągu pozytywnie reagowały walory Playwaya, które po zwyżce o 5,36% wyznaczyły nowy historyczny rekord. mWIG-owi ciążyły jednak przecenione po blisko 3% papiery Azotów, Getinu i Famuru, a także tracące 1,7% walory Kruka.

Na minusie dzień zakończył nawet sWIG80, dla którego to dopiero piąta spadkowa sesja w ciągu miesiąca. Obroty na szerokim rynku wyniosły niespełna 812 mln zł.

Warszawski parkiet wpisał się w tendencje, jakie od początku grudnia obserwujemy na światowych rynkach akcji. Po poniedziałkowych stratach Wall Street rozpoczęła wtorkową sesję od spadków przekraczających 1%. Tyle, że indeksy amerykańskie spadają z historycznych szczytów, podczas gdy WIG20 oddał już wszystko, co zyskał w październiku i jest notowany blisko najniższych poziomów od lutego 2017 roku.

KK

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (23)

dodaj komentarz
_jasko
Od ostatniego wizjonerskiego expose Premiera WIG 20 zaliczył spadek o 6,3%
etre
Niskie volumeny przy mocnym dołowaniu kursu zapowiadają....
bha
A Niby mamy od dawna Pendolino gospodarcze ??? ....
znawca_inwestor
A ja zakładam że silvio to ciul
silvio_gesell
Masz zieloną łapkę, co mi tam.
jacek-19
Co sie dziwic , ze GPW ciagnie na poludnie . Tranzakcje sa przeprowadzane na sumy do 1000 zl , reszta to pozorowane tranzakcje DM utrzymania plynnosci akcji . Na poludnie to WIG leci , na polnoc ledwo czlapie . Oznacza to , ze na rynku zostaly gownozjady z kapitalem 1000 zl .
znawca_inwestor
100% racji. I mafiki
sel
Jak robią co chcą z Konstytucja , Sadami Najwyższymi i Najniższymi w TK kompletna zapaść, to kto by uwierzył że GPW będzie uczciwa? że tam jakiś nadzór martwi się o coś więcej niż swoje premie na karach? a do tego Pinokio co drugie zdanie to z innej bajki.
etre
Ponadto obstawiam że rajd świętego Mikołaja rozpocznie się od piątku gdy większość akcji już będzie po stronie tych co zwykle zarabiają.
etre
Spadające w ostatnich godzinach notowania usd/pln raczej zapowiadają większe zakupy. Ceny dobre co nie znaczy, że nie można ich pociągnąć niżej. Instynkt stadny drobnicy jest silny, a dookoła czerwono.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki