Trwa akcja pomocy rodzinom poszkodowanych w pożarze w Kamieniu Pomorskim

Środki czystości, sprzęt gospodarstwa domowego, meble  - to w tej chwili jedne z najbardziej potrzebnych artykułów.

Jedną z instytucji zaangażowanych w pomoc poszkodowanym jest Caritas Polska. Jednak jak mówi ksiądz Wiesław Kosicki, zastępca dyrektora lubelskiej Caritas, trwająca zbiórka to dopiero początek pomocy. Podkreślił, że pomoc będzie potrzebna przez następne tygodnie, czy nawet miesiące, nawet wtedy, gdy przestaniemy już o tym mówić. Jego zdaniem poszkodowanym trzeba zapewnić mieszkania i poprzez różne formy terapii psychologicznej próbować wymazać z ich pamięci tę tragedię.

W Łodzi dary dla poszkodowanych w pożarze zbiera Polski Czerwony Krzyż. Jak mówi Antonina Krysiak z PCK organizatorom zbiórki najbardziej zależy na rzeczach nowych, a także takich, które będą mogły być wykorzystane w przyszłości.

Łodzianie, którzy zechcą pomóc, mogą również wysyłać smsy i dokonywać wpłat na konto. Numer konta jest podany na stronach internetowych szczecińskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża - dodaje Krysiak. Wyjaśnia, że sms-y można słać na numer 7387 z treścią Pomoc Kamień Pomorski. Z każdej takie wiadomości PCK otrzyma dla poszkodowanych 3,66 groszy.

Zbiórkę darów rozpoczęło też V Liceum w Poznaniu. Jak dowiedziało sie Radio Merkury, do szkoły przy ulicy Zmartwychwstańców można przynieść sprzęt gospodarstwa domowego, naczynia, nową odzież, środki czystości i higieny oraz żywność o długim okresie przydatności.

To - obok pieniędzy - w tej chwili najpotrzebniejsze rzeczy. Wśród poszkodowanych są dzieci w bardzo różnym wieku, dlatego - oprócz nowej odzieży - przydadzą się także pieluchy. Dary każdego dnia można przynosić do 19.30. To nie pierwsza tego typu akcja w tym liceum. Wcześniej zbierano tam książki dla spalonej szkoły w Białowieży.

Dziś na stronie internetowej poznańskiej Fundacji "Barka" pojawi się numer konta, na które będzie można wpłacać pieniądze dla pogorzelców z Kamienia Pomorskiego. Pieniądze zbiera także Caritas.

W pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim zginęło 21 osób. Kilkanaście jest jeszcze w szpitalach.

 
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil