REKLAMA

Trump wcale nie taki bogaty

2017-03-21 11:22
publikacja
2017-03-21 11:22

Jak donosi "Forbes", 2016 rok był rekordowym dla najbogatszych ludzi świata. Ich liczba wzrosła o 13 proc. i w gronie tym zasiada teraz aż 2043 osób, co daje najwyższy wynik w historii. Zsumowana wartość ich majątku daje 7,67 bln USD, co jest 18-proc. wzrostem względem roku 2015.

/ fot. JIM URQUHART / Reuters

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Bill Gates. Już po raz czwarty z rzędu obronił tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Jego wartość szacuje się na 86 miliardów dolarów. Pokonał on prezesa Berkshire Hathawaya Warrena Buffeta, którego fortuna została wyceniona na 75,6 mld USD

W pierwszej dziesiątce najbogatszych najczęściej znalazły się osoby z sektora technologii. Jeff Bezos, założyciel firmy Amazon, znalazł się na trzecim miejscu z kwotą 72,8 mld USD w portfelu. Następny jest Amanico Ortega, właściciel Zary, z 71,3 mld USD, a piąte miejsce zajął założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, którego majątek szacuje się na 51,2 mld USD.

Co może być sporym zaskoczeniem - prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wcale nie zajmuje wysokiej pozycji. Spadł on o 200 miejsc na 544 pozycję rankingu.

Politycznie może być na szczycie swojej kariery, ale jego osobisty majątek zaczyna topnieć. Szacowany jest obecnie na 3,5 mld USD, gdzie jeszcze w roku 2015 wynosił 3,7 mld, a rok wcześniej - 4,5 mld.

Forbes przypisał ten spadek na liście sytuacji na rynku nieruchomości na Manhattanie, gdzie Trump inwestował nieproporcjonalnie dużą część majątku. 40 proc. jego fortuny związane jest z Trump Tower oraz z ośmioma innymi budynkami
Majątek Trumpa był przedmiotem ostrej debaty i spekulacji w ostatnich latach, a sam zainteresowany nie był skłonny do ich wyjawiania. Jak donosi "Independent", Trump był jedynym członkiem z listy najbogatszych, który narzekał, że znalazł się na niej za nisko. W 2015 roku, kiedy szacowano jego majątek na 4,5 mld USD, powiedział: "Właśnie startuję na prezydenta, jestem wart znacznie więcej".

DU

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~teresa
te sumy to papierowe wydruki dalekie od rzeczywistosci
~Dżejms
Znowu nie można komentować artykułu o D. Rockefelerze. Serdeczne pozdrowienia dla moderatora. Nie trzeba się bać - odwagi! Podobno dziennikarze się nie prostytuują. Łatwo to udowodnić wstawiając okno komentarzy do artykułu.
~RR
Really? A Władimir?

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/majatek-putina-prezydent-rosji-najbogatszym,13,0,2267661.html
~UHNWI
Ultra-Bogacze na Świecie, wykresy, mapy: https://newtimesnews.pl/raport-ultrabogacze-uhnwi-na-swiecie-w-2013-roku/
~Szyderca
Pewnie cebulak co pisał ten artykuł bogatszy od Trumpa.
~tad
... napewno bill gates dopiero czwarty raz zostaj najbogatszym czlowiekiem na swiecie. portal o $$ powinien byc bardziej sumiennym
~GenowefaP
bankier podal dzis smutna wiadomosc o smierci p.D.Rockefellera znanego z hojnosci dla najubozszych i zlotego serca biznesmana i filantrupa.chicalam w zlozyc rodzinie i wspolpracownikom p. Davida najsedrczniejsze kondolencje oraz wyrazy wspolczucia w tych trudnych chwilach ale niestety mozliwosc komentowania w/w materialu zostala bankier podal dzis smutna wiadomosc o smierci p.D.Rockefellera znanego z hojnosci dla najubozszych i zlotego serca biznesmana i filantrupa.chicalam w zlozyc rodzinie i wspolpracownikom p. Davida najsedrczniejsze kondolencje oraz wyrazy wspolczucia w tych trudnych chwilach ale niestety mozliwosc komentowania w/w materialu zostala wylaczona przez personel bankiera.pl. Dziwne
~tad
napewno rodzina rockefellera czyta twoj wpis
~żałobnik
chodzi o to 7 serce co mu wstawili, nie jest jasne, komu je wcześniej wyrwali.....
~xyz
Pewnie tak samo będzie z Georgem S. pochodzącym z Węgier. Czego mu jednak nie życzę.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki