Trump wcale nie taki bogaty

Jak donosi "Forbes", 2016 rok był rekordowym dla najbogatszych ludzi świata. Ich liczba wzrosła o 13 proc. i w gronie tym zasiada teraz aż 2043 osób, co daje najwyższy wynik w historii. Zsumowana wartość ich majątku daje 7,67 bln USD, co jest 18-proc. wzrostem względem roku 2015.

(fot. JIM URQUHART / Reuters)

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Bill Gates. Już po raz czwarty z rzędu obronił tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Jego wartość szacuje się na 86 miliardów dolarów. Pokonał on prezesa Berkshire Hathawaya Warrena Buffeta, którego fortuna została wyceniona na 75,6 mld USD

W pierwszej dziesiątce najbogatszych najczęściej znalazły się osoby z sektora technologii. Jeff Bezos, założyciel firmy Amazon, znalazł się na trzecim miejscu z kwotą 72,8 mld USD w portfelu. Następny jest Amanico Ortega, właściciel Zary, z 71,3 mld USD, a piąte miejsce zajął założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, którego majątek szacuje się na 51,2 mld USD.

Co może być sporym zaskoczeniem - prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wcale nie zajmuje wysokiej pozycji. Spadł on o 200 miejsc na 544 pozycję rankingu.

Politycznie może być na szczycie swojej kariery, ale jego osobisty majątek zaczyna topnieć. Szacowany jest obecnie na 3,5 mld USD, gdzie jeszcze w roku 2015 wynosił 3,7 mld, a rok wcześniej - 4,5 mld.

Forbes przypisał ten spadek na liście sytuacji na rynku nieruchomości na Manhattanie, gdzie Trump inwestował nieproporcjonalnie dużą część majątku. 40 proc. jego fortuny związane jest z Trump Tower oraz z ośmioma innymi budynkami

Majątek Trumpa był przedmiotem ostrej debaty i spekulacji w ostatnich latach, a sam zainteresowany nie był skłonny do ich wyjawiania. Jak donosi "Independent", Trump był jedynym członkiem z listy najbogatszych, który narzekał, że znalazł się na niej za nisko. W 2015 roku, kiedy szacowano jego majątek na 4,5 mld USD, powiedział: "Właśnie startuję na prezydenta, jestem wart znacznie więcej".

DU

Źródło:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~teresa

te sumy to papierowe wydruki dalekie od rzeczywistosci

! Odpowiedz
1 13 ~Dżejms

Znowu nie można komentować artykułu o D. Rockefelerze. Serdeczne pozdrowienia dla moderatora. Nie trzeba się bać - odwagi! Podobno dziennikarze się nie prostytuują. Łatwo to udowodnić wstawiając okno komentarzy do artykułu.

! Odpowiedz
0 1 ~RR

Really? A Władimir?

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/majatek-putina-prezydent-rosji-najbogatszym,13,0,2267661.html

! Odpowiedz
1 0 ~UHNWI

Ultra-Bogacze na Świecie, wykresy, mapy: https://newtimesnews.pl/raport-ultrabogacze-uhnwi-na-swiecie-w-2013-roku/

! Odpowiedz
6 7 ~Szyderca

Pewnie cebulak co pisał ten artykuł bogatszy od Trumpa.

! Odpowiedz
6 4 ~tad

... napewno bill gates dopiero czwarty raz zostaj najbogatszym czlowiekiem na swiecie. portal o $$ powinien byc bardziej sumiennym

! Odpowiedz
8 11 ~GenowefaP

bankier podal dzis smutna wiadomosc o smierci p.D.Rockefellera znanego z hojnosci dla najubozszych i zlotego serca biznesmana i filantrupa.chicalam w zlozyc rodzinie i wspolpracownikom p. Davida najsedrczniejsze kondolencje oraz wyrazy wspolczucia w tych trudnych chwilach ale niestety mozliwosc komentowania w/w materialu zostala wylaczona przez personel bankiera.pl. Dziwne

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 16 ~tad

napewno rodzina rockefellera czyta twoj wpis

! Odpowiedz
2 14 ~żałobnik

chodzi o to 7 serce co mu wstawili, nie jest jasne, komu je wcześniej wyrwali.....

! Odpowiedz
1 2 ~xyz

Pewnie tak samo będzie z Georgem S. pochodzącym z Węgier. Czego mu jednak nie życzę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil