Trump w Polsce na 1 września?

Przypadająca w tym roku 80. rocznica wybuchu II wojny światowej ma być obchodzona z rozmachem, którego echa będą wybrzmiewać przez całą kampanię wyborczą - pisze we wtorek "Fakt".

(fot. Kevin Lamarque / Reuters)

Z informacji, do których dotarła gazeta, wynika, że "prezydent Andrzej Duda robi wszystko, by uroczystości na Westerplatte uświetnił amerykański prezydent Donald Trump".

"Wciąż brakuje nam potwierdzenia drugiej strony. Prezydent Trump byłby jednym z ok. 50 VIP-ów z całego świata" - cytuje "Fakt" swoje źródło w Kancelarii Prezydenta.

"A dlaczego właśnie Trump? To oczywiste - i politycy, i wielu Polaków wciąż pamięta lipiec 2016 roku i płomienne wystąpienie amerykańskiego prezydenta przed pomnikiem Powstańców Warszawy. Rząd i prezydent liczą, że na Westerplatte Trump znów mógłby w świat wysłać przekaz o naszym bohaterstwie i o tym, że II wojna światowa zaczęła się w Gdańsku od ataku Niemiec na Polskę" - czytamy w dzienniku.

Gazeta informuje, że oficjalnie rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odesłał ją z pytaniem o wizytę Trumpa do ministra Krzysztofa Szczerskiego, szefa Kancelarii Prezydenta RP, który "zajmuje się tą sprawą". Szczerski do zamknięcia wydania dziennika nie odpowiedział na pytania "Faktu".(PAP)

mgost/ wus/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 4 wizytator

Po co ten festyn i kto za to zapłaci?

! Odpowiedz
22 19 ajwaj

Jesli prez. Trump by przyjechal, to sprzedac zlom wojenny za mld. $$$, PAD by dal kolejny czek stojac (nawet bez taboretu). Dostalby za to dawke klepania plecków i sie cieszyl :)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil