Trump sugeruje, że należy uwzględnić wybór mieszkańców Krymu

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zasugerował w niedzielę, że USA powinny uwzględnić wybór mieszkańców Krymu i zaakceptować jego przejęcie przez Rosję, jeśli miałoby to poprawić stosunki z Moskwą i umocnić wspólną walkę z Państwem Islamskim.

Donald Trump
Donald Trump (fot. Carlo Allegri / FORUM)

W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji ABC Trump wyraził sugestię, że naród Krymu dokonał wyboru na rzecz Rosji i Stany Zjednoczone powinny to wziąć pod uwagę - pisze agencja Associated Press.

Na pytanie o to, czy jest gotów uznać Krym za część Rosji, Trump odpowiedział: "Rozpatrzę taką możliwość". "Wiecie, że naród Krymu, jak słyszałem, wolał być z Rosją, niż tam, gdzie był wcześniej. I to trzeba mieć na uwadze" - powiedział kandydat Republikanów do fotela w Białym Domu.

Sugestie Trumpa całkowicie się rozmijają z polityką obecnych władz USA, które nałożyły na Rosję sankcje gospodarcze w związku z zaanektowaniem przez nią należącego do Ukrainy Krymu - przypomina AP. Zauważa, że i wśród Republikanów są tacy, którzy zażarcie bronią Krymu przed tym, co określają jako rosyjską agresję.

Trump powiedział już wcześniej, że jeśli zostanie prezydentem USA, rozważy, czy Rosja miała prawo w 2014 roku zająć Krym stanowiący część Ukrainy. Pytany w środę na konferencji prasowej na Florydzie, czy uznałby zajęcie Krymu przez Rosję i czy rozważyłby zniesienie wprowadzonych wówczas sankcji przeciwko Moskwie, odparł: "Będziemy się temu przyglądać. Tak, przyjrzymy się temu".

Trumpowi zarzuca się, że sprzyja Rosji. Przytaczane są jego pochlebne komentarze pod adresem prezydenta Władimira Putina.(PAP)

mmp/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~endi

A jak on chce to sprawdzić - prawdziwi mieszkańcy Krymu zostali zesłani decyzją Stalina na Sybir

! Odpowiedz
1 1 ~DarekD

Ktoś z amerykańskich wysokich i ważnych oficjeli powiedział w końcu prawdę o Krymie. A że wyrażenie takiej opinii jest niezgodne z przyjętą i realizowaną -przez obecną waszyngtońską administrację- strategią negowania Rosji przez USA i narzucania takiego poglądu reszcie świata zachodniego, to trzeba być mocnym w swoich poglądach. I do takich ludzi właśnie należy z pewnością Tramp.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Wojtek_adam

ale baran! Naród Krymu? Bedzie inaczej gadał jak mu "naród Alaski" "zaglosuje" za przynależnością do Rosji...

! Odpowiedz
7 5 ~zamknacKW

Trump myśli logicznie, jak każdy normalny człowiek. Tylko to komunistyczne pokolenie pi#@!$przy o zajęciu Krymu jako czymś złym, negatywnym.

Skoro wybrali w ref. że chcą do Rosji, to sprawa jest chyba jasna.

! Odpowiedz
3 3 ~mark

Nie żartuj,to referendum było tak wiarygodne jak są wszystkie wybory w Rosji !

! Odpowiedz
2 0 ~Z_ odpowiada ~mark

To, że mieszkańcy Krymu będą chcieli się przyłączyć do Rosji było tak oczywiste, że na wszelki wypadek nie wysłano tam żadnych zewnętrznych obserwatorów, żeby przypadkiem nie potwierdzili, że referendum odzwierciedliło realne nastroje. A tak, bez żadnych dowodów, można je podważać w zachodnich mediach.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~niepelnosprawny_org

czemu jest tylko Trump i Clinton, pani Clinton robiła lewe interesy m.in Panama Papers, a Trump ma bardzo kontrowersyjne (pro Rosyjskie?) plany, poglądy, może powstanie trzecia partia w USA. Szkoda mi też, że ten meksykanin nie doszedł wyżej w głosowaniach...

! Odpowiedz
5 2 ~hogan

Dobrze ze ktos domknie w koncu ta sprawe. Moze i Polsce przejdzie chec na wspieranie Ukrainy w beznadziejnej sprawie.

! Odpowiedz
12 12 ~mar

Trump jezeli to prawda to zycze ci zebys przegral wybory. Niech tak wlasnie bedzie. Amen.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil